سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با بیان این‌ که دانشگاه با فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود می‌تواند اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشد، گفت: به دنبال انضباط مالی و ارتقای کیفیت آموزشی در دانشگاه هستیم.

دکتر عطاءاله سیادت در گفت‌و‌گو با خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: دانشگاه با فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود و نیز تربیت نیروهای انسانی متخصص و توانمند می‌تواند نقش بزرگی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانشگاه پژوهش‌های کاربردی خوبی انجام دهد که بتواند نیازهای جامعه را رفع کند و وابستگی به خارج از کشور را به حداقل ممکن برساند، نقش خود را به‌طور غیرمستقیم در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کرده است.

رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان گفت: در بخش‌های اداری و مالی این دانشگاه، بحث انضباط مالی از همه‌چیز مهم‌تر است بر این اساس برنامه‌ریزی برای اجرای بهتر امور با هزینه‌های کمتر و عدم هزینه‌کرد در موارد غیرضروری از رویکردهای امسال است.

سیادت با بیان این‌ که باید همان مقدار پولی که در هزینه‌های دانشگاه صرفه‌جویی می‌شود صرف کارهای اثرگذار در راستای رفع نیازهای کشور شود، افزود: همچنین در بخش آموزشی برنامه‌ریزی‌هایی در راستای ارتقای کیفیت آموزشی و کاربردی‌تر شدن آموزش‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به کوچک و جوان‌ بودن این دانشگاه، عنوان کرد: دانشگاه رامین اگرچه برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌ بنیان و کارآفرینی تلاش می‌کند اما هنوز به مرحله انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه با شرکت‌ها و صنایع بزرگ نرسیده است.