9-84.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  شب گذشته هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس دو سفر طولانی مدت اقیانوس آرام را به پایان رساند و با کسب چند رکورد جدید در فرودگاه شهر کالیفرنیا به زمین نشست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان و به نقل از گیزمگ، برتراند پیکارد، بنیانگذار و مدیر شرکت سولار ایمپالس ضمن ابراز خرسندی از این موفقیت اظهار کرد: خوشبختانه هواپیمای سولار ایمپالس ۲ رکوردهای جدیدی را کسب کرد و مسافت ۴۵۲۳ کیلومتری هاوایی تا کالیفرنیا را در طول ۶۲ ساعت و بدون هیچ مشکلی طی کرد.

وی در ادامه افزود: هواپیمای یک نفره سولار ایمپالس دو قادر به کسب حداکثر ارتفاع ۸۶۳۴ متر با سرعت ۶۴٫۵ کیلومتر در ساعت است.

این هواپیما با دریافت انرژی خورشیدی از طریق صفحات مبدل نور، علاوه بر تامین توان حرکتی در طول روز، انرژی مورد نیاز برای پرواز در شب را در مجموعه باتری‌های پرتوان ذخیره می‌کند.

طبق اطلاعات بدست آمده از سازمان هوانوردی فدرال آمریکا، این هواپیما پس از موفقیت در پرواز پیوسته از هاوایی تا کالیفرنیا چندین رکورد جدید مثل رکورد سرعت، مسافت، ارتفاع و سرعت کسب ارتفاع را بدست آورده است.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده هواپیمای ایمپالس‌۲ برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده باید به زودی سفر بعدی به مقصد نیویورک را آغاز کند تا در ادامه به اروپا، شمال آفریقا و در نهایت به محل آغاز سفر یعنی دوبی برسد.