1461236207751_ARASH KHAMOOSHI -4.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل از سفر حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدیان» رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در هفته بزرگداشت مقام معلم به این استان خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین «کاظم معاضدی‌عالی» در جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه‌های استان اردبیل با اشاره به اهمیت برپایی نماز، گفت: در وهله نخست باید گسترش اقامه نماز در دستور کار قرار گیرد، چون نماز از انجام منکرات جلوگیری می‌کند و در وهله دوم برای اقامه نماز جماعت باید برنامه‌ریزی کرد.

وی با بیان این‌که در بحث نماز باید بیشتر کار شود، ادامه داد: برای این کار می‌توان از پتانسیل‌ گروه معارف دانشگاه‌ها هم استفاده کرد.

معاضدی عالی از سفر رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در هفته بزرگداشت مقام معلم به اردبیل خبر داد و افزود: در این سفر حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان در نشست اساتید دانشگاه‌های استان در دانشگاه محقق اردبیلی و مراسم روز معلم در دانشگاه فرهنگیان حضور خواهد داشت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سیف‌الله، مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به تأثیرگذاری حضور مدیران و مسئولان در برپایی باشکوه نماز جماعت، گفت: اگر مسئولان در نماز جماعت حضور فعال داشته باشند، دانشجویان هم در نماز جماعت حضور پرشکوهی خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: با حضور مدیران و مسئولان در نماز جماعت، کارمندان زیر مجموعه آن مدیر هم به حضور در نماز جماعت ترغیب می‌شوند.

مدبر با بیان این‌که زیباسازی مسجد هم در حضور پررنگ نمازگزاران تأثیرگذار است، تصریح کرد: وجود نمازخانه در خوابگاه‌ها در نمازخوانی دانشجویان تأثیرگذار است و نمازخانه‌ها باید تنها بمنظور اقامه نماز بوده و چند منظوره استفاده نشود.

«گودرز صادقی» رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه این دانشگاه در برگزاری نماز اهتمام ویژه داشته و عامدانه کوتاهی نمی‌کند، گفت: تقریباً در همه خوابگاه‌ها و دانشکده‌های دانشگاه محقق اردبیلی نمازخانه وجود دارد.

وی تاکید کرد: نمود اقامه نماز باید در اعمال، رفتار، گفتار، اخوت، اعتماد و آرامش دیده شود.

صادقی با بیان اینکه باید با اقامه نماز، محیط را اسلامی کرد، اضافه کرد: نباید تنها برای رفع تکلیف نسبت به برپایی نماز جماعت و راه اندازی نمازخانه اقدام کرد.