1424248294246_635589922992842338.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه برقراری ارتباط سازمان‌یافته تخصصی با صنعت بسیار مهم است، گفت: نباید ارتباط واحدهای دانشگاهی با صنعت تصادفی باشد، بلکه باید به دنبال برقراری ارتباطی منظم و سیستماتیک با صنعت باشیم تا بتوانیم در درازمدت به اثربخشی بیشتری در حوزه خدمات و صنعت دست یابیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر میرزاده در جلسه مشترک واحدهای پژوهشی و آزمایشگاه‌های برتر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: پایه اقتصاد مقاومتی اقتصاد دانش‌بنیان است، خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سایر رقبایش در این زمینه چند گام جلوتر است.

وی افزود: ظرف مدت دو سال و نیم گذشته دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه فعالیتهای بسیاری داشته و تمامی آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و … در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.

دکتر میرزاده با اشاره به برپایی نمایشگاه فرهیختگان در سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای پژوهشی به ویژه پروژه‌های تجاری شده و یا در آستانه تجاری شدن در معرض نمایش عموم مردم و صاحبان صنایع قرار می‌گیرد. هدف ما این است که ذهنیت مردم نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی را تغییر دهیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بر اساس جوسازی‌های بدخواهان و منتقدان این دانشگاه، بسیاری تصور می‌کنند که این دانشگاه تنها با دریافت شهریه دانشجویان به امر آموزش اشتغال دارد، این در حالی است که آموزش تنها یکی از ابعاد فعالیت این دانشگاه به شمار می‌رود.

وی از تمامی مراکز استان‌ها و واحدها خواست تا آخرین دستاوردهای پژوهشی خود را نه تنها در این نمایشگاه، بلکه در استان‌های خود نیز در معرض نمایش قرار داده و حضوری فعال در جشنواره فرهیختگان داشته باشند.

دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه برقراری ارتباط سازمان یافته تخصصی با صنعت بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: نباید ارتباط واحدهای دانشگاهی با صنعت تصادفی باشد. باید به دنبال برقراری ارتباطی منظم و سیستماتیک با صنعت باشیم تا بتوانیم در درازمدت به اثربخشی بیشتری در حوزه خدمات و صنعت دست یابیم.

وی با اشاره به ضرورت شکل گیری شبکه‌ای از آزمایشگاه‌های برتر در کنار شبکه نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آموزش لوازم خاص خود را دارد و فراهم کردن این وسایل وقت عمده استاد و دانشجویان را می‌گیرد، بنابر این لازم است تا یک شبکه در کنار مجموعه آموزشی باشد تا ارتباط با صنعت و خدمات را برای همان واحدها با ابزار و ساختار جدید فراهم کند.

وی با اشاره به وجود شبکه عظیم ساها در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حلقه آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه تکمیل نهایی است.

دکتر میرزاده با تاکید بر شکل گیری پژوهشگاه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی با شناسایی اساتید ممتاز و آزمایشگاه‌های برتر باید درصدد راه‌اندازی یک پژوهشگاه مرکزی باشیم. این پژوهشگاه باید دارای پراکندگی در سطح تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باشد. برای پیوستن آزمایشگاه‌ها و اساتید به این شبکه، شاخص‌های سختگیرانه‌ای تدوین کرده‌ایم.