2-2148.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  الگوی پیچیده گاز، غبار و مراکز شکل‌گیری ستارگان در امتداد کهکشان راه شیری با جزئیات خیره کننده‌ای آشکار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان و به نقل از دیلی میل، ویدئوی جدید رصدخانه فضایی هرشل وفور نقاط روشن، رشته‌های باریک و سحابی‌های متلاطم را در پس زمینه‌ای از مواد بین ستاره‌ای به نمایش می‌گذارد.

در این ویدئو که از سرهم کردن ساعت‌ها مشاهده رصدخانه هرشل بدست آمده است تقریبا ۴۰ درصد از صفحات کهکشانی راه شیری را به نمایش می‌گذارد.

طبق اعلام آژانس فضایی اروپایی (اِسا)، بخش‌هایی در این ویدئو به تصویر درآمده‌اند که محل شکل‌گیری و مرگ ستارگان کهکشان است.

کهکشان دیسک مانند راه شیری قطری برابر با ۱۰۰ هزار سال نوری دارد و سیستم خورشیدی ما تقریبا در جایی در مرکز و اطراف مرکز آن واقع شده است.

از دیدگاه ما، این دیسک عظیم تشکیل شده از ستارگان، غبار و گاز در نواری مدور به دور آسمان‌ها در چرخشند و آسمان شب راه شیری را برای ما به تصویر می‌کشند.

در بخش متراکم‌تر فضای میان ستاره‌ای، ترکیبی از گاز و غبار در رنگ‌های کاذب نارنجی و قرمز در پس زمینه کهکشانی قابل مشاهده هستند.