1450088329860_borna ghasemi-14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در دو بخش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه و قدردانی از پژوهشگران برتر و فعال دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس فناوری ایسنا، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری جشنواره فرهیختگان گفت: امسال نیز همانند دو سال گذشته همزمان با سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، جشنواره فرهیختگان با حضور آیت الله‌هاشمی رفسنجانی رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در دو بخش برگزار خواهد شد.

وی در توضیح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این نمایشگاه از روز ۳۰ اردیبهشت افتتاح می‌شود و تا روز ۵ خرداد ادامه خواهد داشت. نمایشگاه از بخش‌های «ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی که تجاری شده‌اند»، «ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری که پتانسیل تجاری شدن را دارند اما هنوز تجاری نشده‌اند» و «ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان که رابطه استخدامی یا دانشجویی با دانشگاه آزاد اسلامی ندارند» تشکیل می‌شود.

واشقانی فراهانی با اشاره به بخش دوم جشنواره فرهیختگان که به تقدیر از برگزیدگان اختصاص دارد، اظهار کرد: در این بخش، از فعالیت‌های پژوهشگران برتر و فعال دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی خواهد شد و جایزه ویژه امام خمینی (ره) به سه تن از پژوهشگران و دانشمندان برتر دانشگاه که دارای فعالیت‌های شاخص در تراز ملی و بین‌المللی هستند، اعطا می‌شود.

وی افزود: بخش دیگر جشنواره که به اعطای جوایز اختصاص دارد، شامل تقدیر از برترین‌ها در حوزه‌های مختلف اعم از کتاب، مقاله، مجله، طرح‌های پژوهشی برون دانشگاهی، مرکز تحقیقاتی، مرکز رشد، واحد فناور، طرح فناور تجاری شده، محصول تجاری شده، دانش فنی فروخته شده، اختراع، پایان‌نامه کارشناسی ارشد، رساله دکتری، پژوهشگر، معاون و مدیر پژوهش و فناوری، انجمن‌های علمی ادبی و هنری، واحد دانشگاهی، آموزشکده، مدرسه، پژوهشگر جوان عضو باشگاه پژوهشگران جوان، ثبت اختراع بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی، غرفه برتر نمایشگاه دستاوردها، مجتمع آزمایشگاهی، آزمایشگاه، کارشناس برتر آزمایشگاه و کارآفرین برتر است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه حیطه پوشش جشنواره فرهیختگان، اعضای هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: بخش مربوط به جایزه ویژه امام خمینی (ره) از نظر تراز علمی بالاست و نزدیک به جشنواره خوارزمی یا رازی قرار دارد.

وی تأکید کرد: جشنواره فرهیختگان علاوه بر دارا بودن زمینه علمی، به توجه به علوم بنیادین، پژوهش‌های کاربردی، پژوهش‌هایی که به دانش فنی تبدیل شده و دانش فنی که به تولید محصول تجاری‌شده و خدمات انجامیده است، اختصاص دارد.

واشقانی فراهانی خاطرنشان کرد: ماهیت جشنواره فرهیختگان، علمی، پژوهشی، فناوری و کارآفرینی است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای جشنواره فرهیختگان گفت: یکی از برنامه‌های اصلی، معرفی توانمندی‌های پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه ملی است. به همین منظور بخشنامه‌ای به تمام استان‌ها ابلاغ شده که بر اساس آن، استان‌ها باید صاحبان صنایع و سایر مؤسسات زیربط را برای بازدید از این نمایشگاه دعوت کنند.

وی تصریح کرد: معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی دعوت از صنایع بزرگ در سطح استان‌ها، مسؤولان نظام در حوزه علم و فناوری، معاونان پژوهشی دانشگاه‌های مستقر در تهران و تمام معاونان پژوهشی دستگاه‌های اجرایی، اعضای شوراهای راهبردی دانشگاه و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بازدید از نمایشگاه را در دستور کار خود دارد.