1455524201245_460634-brains.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  محققان آمریکایی برای اولین ‌بار با استفاده از امواج مغزی امکان شناسایی افراد را با دقت صد درصد فراهم کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان و به نقل از دیلی میل، روانشناسان و مهندسان دانشگاه شهر بینگهامتون در جنوب نیویورک با بازطراحی سیستم رایج نوار مغز یا الکتروآنسفالوگراف برای اولین ‌بار از امواج مغزی به منظور شناسایی هویت افراد استفاده کردند.

پروفسور سارا لاسلو، متخصص روانشناسی از دانشگاه بینگهامتون اظهار کرد: کسب دقت ۹۷ تا ۱۰۰ درصدی شناسایی افراد تنها از طریق امواج مغزی دستاورد بزرگی تلقی می‌شود.

وی در ادامه افزود: یکی از دلایل بالا بودن دقت این سیستم، هدف اولیه محققان به منظور ساخت سیستم شناسایی دقیق برای موارد امنیتی است.

مهمترین مزیت این سیستم در مقایسه با برخی از سیستم‌های ارائه شده، کاهش پیچیدگی در تجهیزات و امکان شناسایی حداکثر ۵۰ نفر به صورت همزمان است.

با استفاده از سیستم شناسایی امواج مغزی می‌توان به هر فرد یک کد شناسایی یا ID اختصاص داد.

اختصاص کد شناسایی یا آی دی امواج مغزی به هر فرد باعث خنثی کردن حمله هکرها با روش‌های رایج مثل دزدی اثر انگشت یا اسکن چشم می‌شود، چرا که امواج مغزی هر فرد کاملا اختصاصی است و امکان هک آن وجود ندارد.

اتنهای پیام