دانشگاه میبد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ دبیر علمی نخستین همایش بین‌المللی مطالعات ایران باستان از چاپ مقالات برتر این همایش در مجلات معتبر مورد تأیید وزارت علوم خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه آیت‌الله حائری میبد، سامان قاسمی فیروزآبادی اظهار داشت: مقالات برگزیده همایش بین‌المللی مطالعات ایران باستان با همکاری انجمن ایرانی تاریخ در شماره اختصاصی فصلنامه علمی ـ پژوهشی مطالعات تاریخ فرهنگی به چاپ می‌رسد.

وی با اشاره به طولانی بودن روند آماده‌سازی مقالات برای چاپ در نشریات معتبر علمی و ضرورت انتشار مقالات برتر پیش از زمان برگزاری همایش در آبان امسال افزود: مقالاتی که تا پایان تیرماه به دبیرخانه همایش مطالعات ایران باستان ارسال و مراحل داوری آنها نهایی شود از اولویت چاپ در فصلنامه علمی ـ پژوهشی برخوردار خواهند شد.

قاسمی همچنین تصریح کرد: تمام مقالات پذیرفته‌ شده در این همایش با ثبت قطعی در پایگاه سیویلیکا و نمایه شدن در کنسرسیوم محتوای ملی، امتیاز علمی ارائه مقاله را دریافت کرده و در مجموعه مقالات نخستین همایش بین‌المللی مطالعات ایران باستان به چاپ می‌رسند.

وی با بیان اینکه تاکنون اساتید و پژوهشگرانی از دانشگاه پکن و تورنتوی کانادا برای حضور در همایش اعلام آمادگی کرده‌اند، یادآور شد: با توجه به حضور فعال اساتید برجسته‌ای از دانشگاه‌های ساپینزای رم ایتالیا، لندن، پاریس و دانشگاه گوتینگن و برلین آلمان همچنین دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، پژوهشگاه علوم انسانی و مرکز دایرهالمعارف بزرگ اسلامی در جمع اعضای کمیته علمی همایش بین‌المللی مطالعات ایران باستان، پیش‌بینی می‌شود این همایش با استقبال خوب محققان و پژوهشگران فعال در این حوزه علمی روبرو شود.

قاسمی در ادامه به پیوستن مرکز اسناد فرهنگی آسیا و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به جمع حامیان همایش بین‌المللی مطالعات ایران باستان اشاره و تصریح کرد: از زمان انتشار فراخوان همایش در نیمه فروردین امسال تاکنون سه مقاله در حوزه ادیان و اساطیر به دبیرخانه همایش ارسال‌ شده که مراحل داوری آنها در حال انجام است.

دبیر علمی همایش مطالعات ایران باستان، آخرین ‌مهلت ارسال چکیده و متن کامل مقالات را پایان مرداد امسال اعلام کرد و افزود: اطلاعات مربوط به شیوه‌نامه تألیف مقاله و چگونگی ارسال آن در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به نشانی  http://conf.isc.gov.ir/ibas/fa95 همچنین پایگاه اینترنتی دانشگاه آیت‌الله حائری میبد به نشانی  http://haeri.ac.ir/conf/icais قرار دارد.

نخستین همایش بین‌المللی «مطالعات ایران باستان» با محوریت اندیشه سیاسی و ادیان و اساطیر، با همکاری مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی، دانشگاه تهران، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، انجمن ایرانی تاریخ، مرکز اسناد فرهنگی آسیا، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، سیویلیکا و بنیاد میبدی، روزهای دوازدهم و سیزدهم آبان ۱۳۹۵ در دانشگاه آیت‌الله حائری میبد برگزار می‌شود.