1446964606398_2015-11-07_thumb1111.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  آیین اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره کتاب سال دانشگاهی، همزمان با هفته معلم، ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. در این مراسم، کتاب‌های برگزیده دانشگاهی معرفی و از مؤلفان، مترجمان و ناشران آنها قدردانی می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، اسفندماه هر سال، موسسه انتشارات دانشگاه تهران با انتشار فراخوان جشنواره کتاب سال دانشگاهی و ارسال آن برای دانشگاه‌ها و ناشران دانشگاهی، گردآوری کتاب‌های چاپ نخست سال گذشته را آغاز می‌کند.

در سال ۱۳۹۴ نیز پس از ارسال این فراخوان و جمع‌آوری کتاب‌های دانشگاهی، کمیته‌های تخصصی فنی و مهندسی، کشاورزی و محیط زیست، علوم اجتماعی، علوم انسانی، هنر و معماری، علوم پزشکی و دامپزشکی، و علوم پایه بررسی این آثار را آغاز کردند و پس از آن، به پیشنهاد کمیته‌های تخصصی، هر کتاب را دو داور از استادان برجسته و متخصص دانشگاهی ارزیابی نمود. سپس، مجدداً نتایج در کمیته‌های تخصصی بررسی شد و تعدادی از عناوین که حائز بیشترین امتیاز بودند، به شورای سیاستگذاری جشنواره معرفی شدند.

نشست شورای سیاستگذاری جشنواره به‌منظور بررسی و انتخاب کتاب برتر دانشگاهی نیز در تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۴ با حضور اعضاء در محل موسسه انتشارات دانشگاه تهران برگزار شد و از مجموع کتاب‌های معرفی‌شده، شانزده کتاب به‌عنوان «شایسته تقدیر» در بیست‌وچهارمین جشنواره کتاب سال دانشگاهی انتخاب شد.

بنابر تصمیم‌ شورای سیاستگذاری جشنواره، مقرر شد آیین معرفی کتاب‌های منتخب و قدردانی از صاحبان این آثار و نیز معرفی ناشران برگزیده دانشگاهی، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ و مقارن با هفته بزرگداشت مقام شامخ معلم و گرامیداشت یاد و نام استاد شهید مرتضی مطهری در دانشگاه تهران برگزار شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط‌ عمومی دانشگاه تهران، این مراسم از ساعت ۱۱ تا ۱۳ در محل سالن شهید دهشور پردیس علوم دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.