1455885359498_28580_378.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  نخستین جلسه شورای تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان البرز با حضور معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، غلامحسین طهماسبی معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور در نخستین جلسه شورای تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی البرز که در اداره‌ کل جهاد کشاورزی البرز برگزار شد، گفت: امکان بهره‌گیری از موسسات علمی حوزه کشاورزی شرایطی را در این استان به وجود آورده است که می‌توان اقداماتی فراتر از ایجاد یک مرکز تحقیقاتی انجام داد.

وی ادامه داد: البرز به‌ علت برخورداری از موسسات تحقیقاتی متعدد در حوزه کشاورزی از جمله دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران بدون تردید پایتخت علمی کشاورزی کشور محسوب می‌شود و قادر به هدایت علمی کل کشور در حوزه کشاورزی است.

وی با بیان اینکه پتانسیل‌های متعدد علمی در البرز ما را به این نتیجه رساند که شورای تات استان البرز را نیز راه اندازی کنیم، گفت: این شورا به خوبی می‌تواند از پتانسیل‌های البرز بهره مند شود و پاسخگوی نیازهای تحقیقاتی، آموزشی و ترویجی استان باشد.

معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور در بخش دیگری از سخنان خود از وجود ۲۴ موسسه تحقیقات مادری در کشور خبر داد و افزود: اخیرا موسسات مربوط به باغبانی کشور تجمیع و کار خود را تحت عنوان پژوهشکده تحقیقات باغبانی ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به مزیت‌های شورای تات البرز خاطرنشان کرد: دراستان‌های دیگر مسیر تدوین تا اجرای یک طرح تحقیقاتی و علمی طولانی است اما البرز به دلیل حضور موسسات تخصصی متعدد این مسیر کوتاه، دقیق و علمی‌تر است.

طهماسبی در پایان گفت: شورای تات می‌تواند شرایط خوبی را در البرز ایجاد کند تا از پتانسیل‌های استان بهره برداری شود اما این مهم نیازمند احصاء و پاسخگویی صحیح به نیازهاست.