25904.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  نماینده ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در عراق گزارشی از روند ثبت نام و اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات ارائه کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، رضا همدانی با تاکید به اینکه بهترین اقدام فرهنگی برای دانشجویان و دانشگاهیان زیارت عتبات عالیات است، همکاری صمیمانه بعثه مقام معظم رهبری در عراق ، سازمان حج و زیارت و ستاد شمسا را از عوامل مهم موفقیت این دوره از اعزام دانشگاهیان به عتبات ذکر کرد.

همدانی گفت: دوره چهاردهم اعزام عتبات دانشگاهیان سراسر کشور اعم از دولتی، آزاد و غیره با ثبت نام اینترنتی بیش از ۵۰ هزار نفر از دانشجویان و دانشگاهیان آغاز شد.

وی افزود: حدود ۱۱ هزار نفر از این داوطلبان با قرعه کشی برای اعزام به عتبات برگزیده شدند که اعزام آنها از پنجم بهمن ۹۴ در قالب ۲۷۹ کاروان دانشجویان به صورت هوایی و زمینی آغاز شد.

همدانی گفت: با همکاری سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا تدابیری برای بهتر اداره شدن هتل های دانشگاهیان در نظر گرفته شد، که از آن جمله می توان به توجه خاص به مدیران ثابت هتل های دانشجویی نام برد که با روحیات این قشر آشنایی بیشتر داشته باشند.

نماینده ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ایران در عراق جلسات قبل از سفر برای هر کاروان در استان ها و همایش قبل از سفر برای تمامی کاروان ها به صورت جمعی را از دیگر اقدامات این ستاد اعلام کرد و گفت: هدف از این جلسات آشنایی و ا رائه اطلاعات لازم در خصوص سفر به عتبات برای دانشجویان و دانشگاهیان، قبل از سفر بود که اثرات بسیار مثبت آن را در طول اعزام کاروان ها مشاهده کردیم.

وی افزود: برنامه های ویژه ای با همکاری و برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و ستاد عتبات تنظیم شد که از آن جمله می توان به اعزام تمامی کاروان های دانشگاهی به مرقد جناب حربن یزید ریاحی بود.

همدانی با قدردانی از ستاد عملیات عتبات که مسؤلیت تامین امنیت و انتقال تمامی کاروان های دانشگاهیان به مرقد حر را بر عهده داشتند، گفت: بعثه مقام معظم رهبری نیز با تدارک برنامه پر مخاطب روایتگری در کنار مقبره حر، و بیان وقایع کربلا نقش بسیار موثری در رضایتمندی دانشجویان و دانشگاهیان ایفا کرد.

همدانی با ابراز خشنودی از اعزام مداح ثابت توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: تمامی کاروان های ورودی در روز اول و وداع در شب آخر در کربلا و نجف به صورت جمعی از مداحی بهره بردند.

نماینده ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در عراق برگزاری بیش از ۴۰ همایش با نام “احلی من العسل” در سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری در کربلا را بسیار تاثیر گذار توصیف کرد و گفت: دانشگاهیان با استقبال بی نظیر از همایش “احلی من العسل” که در روزهای زوج در سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری در کربلا برگزار می شدند، این همایش را بعد از زیارت حرم های شریف از بهترین برنامه های این سفر معنوی خود دانستند.

همدانی در ادامه خاطرنشان کرد: برگزاری دو گردهمایی بزرگ کوثر شناسی و سبک زندگی فاطمی در سالن اجتماعات خاتم الانبیاء حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) نیز از دیگر برنامه هایی بود که مورد توجه دانشگاهیان زائر عتبات قرار گرفت.

وی افزود: در نجف اشرف نیز حدود ۹۰ برنامه روایتگری و بازدید ازمرقد و کتابخانه علامه امینی و بازدید از بیت حضرت امام خمینی (ره) و آشنایی با مهندسی انقلاب و فرهنگ استعمار ستیزی امام، توسط بعثه مقام معظم رهبری در نجف برای دانشگاهیان برگزار شد.

همدانی برنامه ریزی مناسب در دوره سیزدهم، توسط بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت ، ستاد عملیات شمسا و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان را عامل اصلی موفقیت دوره چهاردهم واستقبال چشمگیر دانشجویان در این دوره ارزیابی کرد.

نماینده ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در عراق ادامه داد: در دوره چهاردهم نیز همچون دوره های قبل، تمامی کاروان های دانشگاهیان جلسات بعد از سفر کاروانی و گردهمایی استانی برای هر استان در نظر گرفته شده است که اولین گردهمایی در استان خراسان رضوی و در جوار حرم مطهر حضرت رضا (علیه السلام) در مشهد مقدس در دهم اردیبهشت ۹۵ برگزار خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ،وی گفت: چهاردهمین دوره اعزام کاروان های دانشگاهیان به عتبات در ۲ اردیبهشت ۹۵ با اعزام دو کاروان از استان لرستان به کار خود پایان خواهد داد.