ahoon.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی از توقف پذیرش دانشجو در ۱۲ موسسه غیر انتفاعی خبر داد.

علی آهون منش در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌گفت: برخی از موسسات غیر انتفاعی استانداردهای مورد نظر از جمله میزان شهریه، مکان و ساختمان دانشگاه و غیره را رعایت نکرده‌اند. به همین دلیل از طرف وزارت علوم اعلام شد که این موسسات دیگر اجازه پذیرش دانشجو از ترم آینده را ندارند.

وی در مورد تعداد مؤسساتی که پذیرش دانشجو در آنها متوقف شده است، گفت: چهار مؤسسه از قبل و ۸ موسسه اخیرا حق پذیرش دانشجو را ندارند مگر این که مجددا استانداردهای مورد نظر وزارت علوم را رعایت کنند تا وزارت علوم این موسسات را در کمیسیون ماده ۹ خود مورد بررسی قرار دهد و در صورتی که چنانچه مورد تایید قرار گرفتند دوباره اجازه پذیرش دانشجو خواهند داشت.

رئیس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی تاکید کرد: البته مدرک دانشجویانی که قبلا از این موسسات فارغ‌التحصیل شده‌اندیا در حال تحصیل در این موسسات هستند، معتبر است. به عبارت دیگر این تصمیم معطوف به آینده بوده و چنانچه این موسسات از ترم آینده دانشجو پذیرش کنند مدارک این دانشجویان معتبر نخواهد بود.