1456039909148_4b420298-b3e8-44d2-b6a0-452ff5a48b5b.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر اجرایی جشنواره دانشجویان نمونه دانشگاه علامه طباطبایی از دو برابر شدن سهم این دانشگاه در انتخاب دانشجوی نمونه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر الماسی با اعلام این مطلب و ضمن بیان این که بیست و چهارمین دوره‌ تقدیر از دانشجویان نمونه دانشگاه علامه قرار بود در اسفند ماه برگزار شود، گفت: این مراسم به دلایل مشکلاتی به این ایام موکول شد و تقارن بسیار خوبی با ولادت امیر عدالت پیدا کرد.

وی در مورد روند انتخاب دانشجویان نمونه در دانشگاه علامه طباطبایی توضیح داد: دبیرخانه دانشجویان نمونه دانشگاه علامه کار خود را از بهمن ماه به ریاست معاون دانشجویی دانشگاه آغاز کرد.

مرحله اول این فرآیند اختصاص تبلیغات و اطلاع‌رسانی داشت سپس کمیته داوری برای نخستین بار در سه بخش پژوهشی، فرهنگی و آموزشی تشکیل شد.

دبیر جشنواره دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: مرحله اول داوری بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه انجام شد و مرحله دوم که بررسی صحت مدارک بود آغاز شده و سه هفته به طول انجامید در نهایت ارزیابی نهایی و انتخاب نمونه‌ها صورت گرفت.

الماسی با اشاره به قرار گرفتن دانشگاه علامه جزو دانشگاه‌های سطح یک اظهار کرد: به دلیل قرار گرفتن دانشگاه علامه بین دانشگاه‌های سطح یک شهریه‌ی دانشجویان نمونه این دانشگاه دو برابر شد و این دانشگاه می‌توانست از هر مقطع دو نفر را به عنوان دانشجو نمونه برگزیند. در واقع سه نفر در مقطع ارشد، دو نفر در مقطع دکتری و یک نفر در مقطع کارشناسی موفق به کسب حداقل نمره شده و به عنوان دانشجوی نمونه دانشگاه علامه انتخاب شدند.

وی در تعریف دانشجوی نمونه گفت: دانشجوی نمونه به فردی گفته می‌شود که در حوزه پژوهشی، فرهنگی و آموزشی سرآمد باشد. چنانچه فردی در حوزه پژوهش بالاترین امتیاز را کسب کند اما در حوزه آموزش کف نمره را به دست نیاورد به عنوان دانشجوی نمونه انتخاب نمی‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره دانشجوی نمونه دانشگاه علامه طباطبایی از ثبت نام ۱۲۴ نفر در سامانه انتخاب دانشجو نمونه خبر داد گفت: ۸۰ نفر شرایط را به دست آوردند و مورد داوری قرار گرفتند که از این تعداد ۶ نفر به عنوان دانشجو نمونه و ۱۶ نفر به عنوان دانشجو شایسته تقدیر که موفق به کسب کف امتیاز شدند برگزیده شدند.

وی با بیان این که انتخاب دانشجو نمونه دارای چند پیام است، توضیح داد: انتخاب دانشجو نمونه این ذهنیت فردی که مشغول به کار علمی است نمی‌تواند کار فرهنگی انجام دهد را تغییر داد. دانشجویانی هستند که دارای بیش از ۵۰ مقاله علمی بوده و دبیر فصلنامه‌های دانشجویی نیز هستند. نکته دیگر این است که قبلا گفته می‌شد در حوزه‌های علوم انسانی، اختراع و نوآوری وجود ندارد اما دانشجویان ما نشان دادند که علوم انسانی عرصه ایده‌پردازی است.