1450279485779_hamid amlashi -14.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه علامه طباطبایی ضمن قدردانی از دانشجویان نمونه این دانشگاه اظهار کرد: دانشجویان نمونه دانشگاه علامه طباطبایی سفیران علوم انسانی در جامعه هستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حسین سلیمی در مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه و شایسته تقدیر دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر این که بخش مهمی از موفقیت دانشجویان نمونه حاصل زحمات خانواده‌های آنها است، افزود: عمده‌ وقت مسؤلین دانشگاه صرف رسیدگی به دانشجویانی می‌شود که دارای مشکلات تحصیلی و آموزشی هستند . به همین دلیل من از همکاران خود خواستم فضایی را برای تقدیر از دانشجویان برتر ایجاد کنند.

وی با اشاره به گزارشی از تحولات دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در گزارشی که تحولات دانشگاه در آن بررسی شد متوجه شدیم که دانشگاه در دو سال گذشته در همه زمینه‌ها حرکت رو به جلو داشته است. برای مثال نسبت استاد به دانشجو ۳۰ درصد بهتر شده و از یک به بیش از ۴۰ به یک به ۳۳ رسیده است.

همچنین تعداد دانشجویان ممتاز و ورود رتبه‌های برتر کنکور به دانشگاه علامه افزایش داشته است. از طرف دیگر دانشگاه علامه که در زمینه مقالات پژوهشی نیز با رشد مواجه بوده است.

در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی شاهد موفقیت‌های بسیاری هستیم به طوری که در دو سال گذشته بودجه یکسال دانشگاه صرف فعالیت‌های عمرانی شد.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر این که موفقیت اصلی این دانشگاه دانشجویان نمونه آن است، گفت: تربیت دانشجویان نمونه موفقیت اصلی دانشگاه است. دانشجویان نمونه حاصل عمر اساسی و اعضای هیات علمی هستند که پا به عرصه اجتماع می‌گذارند.

سلیمی با بیان این که در انتخاب دانشجوی نمونه فقط نمره ملاک نیست، اظهار کرد: دانشجویان نمونه افرادی هستند که دارای فرهیختگی اخلاقی، اندیشه‌ورزی و غیره بوده و در زمینه‌های مختلف دارای موفقیت هستند. البته باید از این دانشجویان عذرخواهی کرد که در شرایط مساعد رشد نکرده‌اند زیرا فضای دانشگاه و خوابگاه دارای اشکالات زیادی است که سعی در برطرف کردن آن داریم اما برخی از مشکلات عمیق‌تر از آن است که طی دو سال برطرف شود.

وی افزود: برجستگی دانشجویان نمونه این است که این شرایط را تحمل کرده‌اند و به جای تسلیم شدن مبارزه کرده و باعث افتخار دانشگاه و جامعه شده‌اند.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه با بیان این که افرادی که به عنوان دانشجو نمونه پا به عرصه جامعه می‌گذارند پیام‌آور علم و اندیشه هستند، افزود: دانشجویان نمونه دانشگاه علامه طباطبایی سفیران علوم انسانی هستند که در جامعه ما مظلوم واقع شده‌اند. بسیاری افراد برای علوم انسانی شأنیت دانشگاهی قائل نبوده‌اند و حضور این دانشجویان در جامعه نشان می‌دهد که چگونه علوم انسانی می‌تواند در جامعه تاثیرگذار باشد و حوزه‌های دیگر بدون حضور علوم انسانی به درد نخواهد خورد.

سلیمی با تاکید بر این که علوم انسانی هویت بخش جامعه است، گفت:‌ اختراعات حوزه‌های دیگر به جامعه هویت نمی‌دهد و این علوم انسانی است که هویت بخش جامعه است.

دانشجویان نمونه دانشگاه علامه طباطبایی سفیران این دانشگاه که قطب علوم انسانی است، هستند واین که این دانشگاه در دو سال اخیر جزو دانشگاه‌های برتر و سطح یک قرار گرفته حاصل تلاش این دانشجویان است و هنگامی که به داخل جامعه می‌روند و اندیشه خود را عرضه می‌کنند، بِرند دانشگاه علامه معتبر می‌شود.

استعداد خانم‌ها در دانشگاه علامه بارور می‌شود

وی در ادامه با اشاره به حضور آقایان در بین دانشجویان نمونه دانشگاه علامه طباطبایی گفت: هنگامی که به لیست دانشجویان نمونه دانشگاه علامه نگاه می‌کردم از حضور آقایان نیز در این لیست خرسند شدم زیرا معمولا رتبه‌های برتری که به دانشگاه علامه وارد می‌شوند خانم بوده و در مقابل حدود ۲۰ خانم تنها یک آقا وجود دارد. دانشگاه علامه دانشگاهی است که درون آن استعداد خانم‌ها بیشتر از دانشگاه‌های دیگرحتی تک جنسیتی بارور می‌شود. البته نباید به پیشرفت علمی نگاه جنسیتی داشته باشیم.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: ما تفکیک‌ها را برداشتیم و امیدواریم شاهد تلاش بیشتر آقایان باشیم.