1461479767602_suez_51060.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سند همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران و شرکت فرانسوی سوئز در راستای گسترش فعالیت‌های مشترک منعقد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، این سند همکاری به منظور انتقال فناوری در زمینه توسعه فناوری‌های آب و خشکسالی با شرکت فرانسوی سوئز منعقد شد.

بر اساس این گزارش، اجرای پروژه­‌های الگویی در زمینه فناوری‌­های مرتبط با آب، خاک، آبخیزداری و شناسایی آب­های ژرفی بین قاره‌­ای با مطالعه اسناد و مطالعات موجود داخلی و خارجی، سنجش از دور و استفاده از ایزوتوپ­ها در ایران با هدف انتقال تکنولوژی و توسعه سیستم نرم­‌افزاری کمک به تصمیم­‌گیری در سطح کلان از جمله محورهای این تفاهم‌نامه هستند.

از دیگر محورهای مطرح شده در این سند همکاری مشترک مطالعه و تحقیق در خصوص شناسایی چشمه­‌های آب شیرین موجود در خلیج فارس، فناوری‌­های نوین در خصوص نمک‌­زدایی از آب­­های شور متناسب با شرایط جغرافیایی کشور و طرح­‌های الگویی استحصال آب باران، کاهش تبخیر بارش و کاهش تبخیر از سطوح آزاد آب است.

همچنین انتقال فناوری از طریق ارائه کارگاه­‌های آموزشی در زمینه­‌های مدیریت جامع آب و آبخیزداری و ارائه تجربیات کشور فرانسه، ارائه تجربیات کشور فرانسه در زمینه شوری­‌زدایی و سیاست‌های مرتبط، فناوری‌های مرتبط با تصفیه پساب و استفاده مجدد از آب­های غیرمتعارف، روش‌­ها و دانش‌­های پیشرفته در کشاورزی، کشاورزی در مناطق بسیار خشک و ارتقای کارآیی آب و روش‌­ها و دانش‌­های پیشرفته در مدیریت و سازگاری با خشکسالی و تغییر آب و هوا از دیگر موضوعات مطرح در این سند همکاری بود.

انتهایز پیام