1412766194605_8.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از فروش ۱۰۰ میلیارد تومانی تجهیزات در دوره سوم نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل خبر داد و گفت: در این دوره از نمایشگاه ۱۰ هزار محصول عرضه شد که ۹ هزار محصول آن قابلیت فروش در دوره چهارم نمایشگاه را دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، دکتر محمود شیخ زین‌الدین در مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران با اشاره به توسعه این نمایشگاه‌ها خاطرنشان کرد: اولین دور این نمایشگاه با عرضه هزار و ۵۰۰ محصول این نمایشگاه کار خود را آغاز کرد.

وی با بیان این که در دوره دوم این نمایشگاه چهار هزار محصول و تجهیز آزمایشگاهی عرضه شد، ادامه داد: این تعداد در سومین دوره از نمایشگاه به ۸ هزار محصول رسید و در چهارمین دوره از این نمایشگاه نیز حدود ۱۰ هزار محصول عرضه شد.

شیخ زین‌الدین خاطرنشان کرد: از تعداد ۱۰ هزار محصول ساخت داخل، ۹ هزار محصول اجازه فروش در این نمایشگاه را دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به رشد کیفی برگزاری این نمایشگا‌ه‌ها زمینه برای رتبه‌بندی تجهیزات آزمایشگاهی فراهم شد؛ به گونه‌ای که تا کنون محصولات عرضه شده در چهار دسته رتبه بندی شدند.

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی با تاکید بر این که در این دوره از نمایشگاه از محصولات دارای رتبه چهار فناوری حمایت نخواهد شد، اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده در سومین دوره از این نمایشگاه، تنها ۵ درصد محصولات دارای سطح ۴ فناوری به فروش رسیده‌اند.

شیخ زین‌الدین با تاکید بر این که با حمایت از شرکتها، آن‌ها موفق شدند وارد ساخت تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته شوند، یادآور شد: این توسعه به گونه‌ای بوده که اخیرا یکی از شرکتهای دانش بنیان موفق شده است تا محصولات خود را به کره جنوبی صادر کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با دستور معاون علمی و فناوری رییس جمهور از شرکت‌های سازنده تجهیزات پزشکی در راستای ساخت این نوع تجهیزات حمایت شود.

رییس چهارمین دوره از نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران با تاکید بر این که در سال جاری موضوع رتبه‌بندی شرکتهای سازنده تجهیزات را در دستور کار داریم، یادآور شد: در این راستا سعی می‌شود تا مشاوره‌های لازم در حوزه‌های طراحی و بازاریابی به شرکتهای نیازمند ارائه شود.

شیخ زین‌الدین با تاکید بر این که در سال گذشته این نمایشگاه، ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات به فروش رسیده است، ابراز امیدواری کرد که در سال جاری با ارائه حمایت‌های ویژه این رقم افزایش یابد.