1445155228667_images.png

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  کارگاه آموزشی پنجمین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان مرکزی با حضور تیم‌های شرکت کننده توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی و سازمان دانشجویان دانشگاه اراک برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مرکزی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی، با اعلام این خبر که کمیته علمی مسابقات مناظره دانشجویان در اراک تشکیل شده است، گفت: کمیته مذکور با حضور نخبگان فرهنگی دانشگاه‌های فرهنگیان، پیام نور، صنعتی اراک، دانشگاه آزاد اسلامی و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

زهره نعمتی شناسایی و بررسی چگونگی انتخاب داوران مسابقات، نهایی سازی و انتخاب گزاره‌های مسابقات جهت ارائه به تیم‌ها، بررسی پتانسیل دانشگاه‌ها جهت مشخص کردن میزبانی مسابقات را برخی موضوعات مورد بررسی در این جلسه عنوان کرد.

وی افزود: در این کمیته مقرر شد اعضای کمیته علمی مسابقات نسبت به ارائه نظر در خصوص داوران مسابقات نظر نهایی خود را پس از بررسی اعلام کنند.

نعمتی تعداد تیم‌های شرکت کننده در مسابقات مناظره در استان مرکزی را ۴۴ تیم عنوان و اضافه کرد: در مجموع، ۱۲ تیم از دانشگاه فرهنگیان، ۱۷ تیم از دانشگاه اراک، چهار تیم از دانشگاه پیام نور، دو تیم از دانشگاه علوم پزشکی، سه تیم از دانشگاه آزاد اسلامی اراک، یک تیم از دانشگاه تفرش، یک تیم از دانشگاه پیام نور خمین و چهار تیم از ساوه در این دوره از مسابقات در استان مرکزی شرکت کرده‌اند.

وی در رابطه با کارگاه آموزشی که با حضور تیم‌های شرکت کننده برگزار شد، گفت: شرکت کنندگان با دریافت گزاره در فرصت لحاظ شده خود را برای حضور در مسابقات آماده خواهند کرد، در این کارگاه ضمن تبیین مدل فرایند مسابقات و اعلام گزاره‌های تعیین شده مواضع تیم‌ها از نظر موافق و مخالف بودن در خصوص گزاره‌ها اخذ می‌شود.

نعمتی با بیان اینکه باید به تعداد مسابقه‌ها گزاره در اختیار دانشجویان قرار داده شود، افزود: ۸۰ گزاره برای انتخاب در اختیار دانشجویان گذاشته شده است؛ این ۴۴ تیم به صورت تک‌حذفی به رقابت می‌پردازند و در نهایت تا فینال سه گروه باقی می‌ماند که به مرحله بعد راه پیدا می‌کنند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی افزود: در این دوره از مسابقات در هر دانشگاه یک دبیر اجرایی از بین دانشجویان تعیین شده و مسئولیت ثبت نام دانشجویان در هر دانشگاه به عهده این دبیران بوده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ در این جلسه تیم‌های شرکت کننده، از آیین‌نامه برگزاری مسابقه، شاخصه‌های مدنظر داوری و چگونگی امتیاز‌دهی داوران مطلع و با روند مسابقه آشنا و توجیه شدند.

مرحله استانی این دوره از مسابقات از ۲۱ الی ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۹۵ با همراهی ۴۴ تیم از دانشگاه‌های استان برگزار می شود و به احتمال قوی دانشگاه اراک میزبانی این دوره را بر عهده خواهد گرفت.