پروفسور مجید سمیعیسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – شیراز – فوق تخصص مغز و اعصاب جهان گفت: طرح «آفریقا ۱۰۰» که برای تعلیم و پرورش پزشکان متخصص در آفریقا مطرح شده را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز اجرا می کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، مجید سمیعی بعد از ظهر شنبه در حاشیه تفاهم نامه با استاندار و علوم پزشکی شیراز در نشست خبری تاکید کرد: یکی از علاقه مندی های من در جهان رسیدگی به وضعیت پزشکی و درمانی در آفریقا است که این موضوع را به عنوان طرح آفریقا ۱۰۰ اجرایی می کنیم.

وی ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده ۱۰ جوان آفریقایی در دانشگاه تهران و ۲۰ جوان دیگر نیز در دانشگاه علوم پزشکی شیراز آموزش و تعلیم خواهند دید تا پس از دوران تحصیل به عنوان پزشک در قاره آفریقا مشغول به کار شوند.

فوق تخصص مغز و اعصاب جهان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اخلاق پزشکی و بیمار باید در کشور رعایت شود، گفت: متاسفانه رابطه بین بیمار و پزشک در کشور ما خوب نیست، بیمار رعایت پزشک را نمی‌کند و پزشک نیز وقتی تقاضای بیمار بالا می‌رود ناراحت می‌شود و بی اعتنایی می‌کند و همین عامل بی اعتمادی است.

 پرفسورسمیعی تاکید کرد: در این راستا نقش رسانه ها بسیار مهم است زیرا باید این فرهنگ در جامعه ایجاد شود که در یک مراسم سخنرانی علمی مهم نباید ۲۰۰ بیمار با در دست داشتن آزمایشات خود در آن محل حاضر شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با راه اندازی یک مرکز در جنوب کشور همراه خواهد شد، گفت: این تفاهم نامه همکاری در حوزه علم و اعصاب و راه اندازی بنیاد علم و دانش است.

فوق تخصص مغز و اعصاب جهان تصریح کرد: بنا داریم با کمک خیرین، دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت استان فارس مرکزی را در بحث مغز و اعصاب راه اندازی کنیم.

پرفسور سمیعی افزود: هدف از ایجاد چنین مرکزی تنها ارائه خدمات پزشکی نیست بلکه توسعه ارتباطات علمی بین دانشگاه شیراز و مرکز علوم مغز و اعصاب هانوفر آلمان مد نظر است.

وی تصریح کرد: تبادل دانشجو در مقاطع فوق تخصصی و فلوشیپ یکی دیگر از اهداف این مرکز است.

فوق تخصص مغز و اعصاب جهان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هرکس باید در جایگاه و دانش خود صحبت کند، گفت: من در مورد مرگ هیچ فوتبالیستی صحبت نکردم زیرا موضوع آلودگی آب و یا مباحث دیگر به من ربطی ندارد.

پرفسور سمیعی تاکید کرد: من در هیچ کار اقتصادی در کشور شراکت نکردم و تنها زمانیکه رئیس سازمان تامین اجتماعی چندین سال پیش با من صحبت کرد بحث راه اندازی یک بخش در بیمارستان میلاد را پیگیری کردم.