IMG_6244.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نباید هیچ تفاوتی در بودجه و امکانات برای دانشجویان با هر گرایش سیاسی باشد. در خصوص این موضوعات باید منطقی برخورد شده و سعه صدر داشته باشیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سیدطه هاشمی در آیین آغاز فعالیت پارلمان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در استان خراسان که در مرکز رفاهی دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد، اولین شرط مورد نیاز پارلمان و تشکل‌های دانشجویی را آزاداندیشی دانست و عنوان کرد: دانشجویان این پارلمان‌ها باید از آزادی مناسبی برخوردار باشند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه‌اندازی تشکل‌های مختلف و تاثیر آن در کارنامه مسؤلان، گفت: درحال حاضر برای ارزیابی، عملکرد روسای دانشگاه‌ها بررسی می‌شود که در زمان مسؤلیت این افراد چند تشکل تشکیل شده است. هرچقدر تعداد این تشکل‌ها بیشتر باشد، امتیاز خوبی برای آنان لحاظ می‌شود.

هاشمی گفت: از فعالیت‌های مختلف دانشجویی حمایت می‌کنیم، در حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی مقرر شد بودجه و امکاناتی که تشکل‌ها باید داشته باشند، تفاوتی با کانون‌های فرهنگی، هنری و… نداشته باشد.

وی گفت: انتظار کار حرفه‌ای از دانشجویان را نداریم و اگر اصرار بر فعالیت‌های مختلف دانشجویان داریم به این دلیل است که آنان برای ورود به جامعه و خدمت به کشور در عرصه های گوناگون تمرین داشته باشند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به موضع بی طرفانه دانشگاه نسبت به جریانات سیاسی با توجه به دستورات ریاست دانشگاه گفت: نباید هیچ تفاوتی در بودجه و امکانات برای دانشجویان با هر گرایش سیاسی باشد. در خصوص این موضوعات منطقی باید برخورد شده و سعه صدر داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید محیطی دوستانه و سالم ایجاد شود تا دانشجویان احساس کنند مسؤلان دانشگاه به آنان احترام می‌گذارند؛ بنابراین دانشجویان نیز متقابلا این کار را انجام دهند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص تشکیل پارلمان دانشجویی در این دانشگاه اظهار کرد: باید باور کنیم در قالب این‌گونه تشکل‌ها و در چارچوب مقررات و قوانین می‌توانیم به نتیجه مطلوب برسیم.

وی با بیان اینکه در شروع کار باید شرایط دانشگاه درنظر گرفته شود،با اشاره به هجمه ها علیه دانشگاه عنوان کرد: برخی ترجیح می‌دهند افراد داوطلب به کشورهای درجه دو و سه برای ادامه تحصیل بروند اما در دانشگاه آزاد اسلامی درس نخوانند؛ این درحالی است که با ۹۰۰ هزار داوطلب کارشناسی‌ارشد و ۵۰۰ هزار داوطلب دوره دکتری دانشگاه‌های دولتی ظرفیت پذیرش کمتر از ۳۰ درصد این داوطلبان را دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: کم کردن بار دولت در حالی که دانشگاه آزاد اسلامی هیچ کمکی از دولت دریافت نمی‌کند، بزرگترین هدف این دانشگاه است. از هر جناحی که هستیم، باید نگاه ما به مصالح ملی باشد و احساسی تصمیم نگیریم.