1461391828765_abdolvahed mirzazadeh-3.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه علم و فرهنگ با تاکید بر این که ادبیات فارسی کمتر از ۰٫۹ درصد به حوزه وب وارد شده است، گفت: به منظور بررسی علمی در دومین کنفرانس بین‌المللی وب پژوهی در این خصوص بحث و بررسی خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار پژوهشی ایسنا، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو در نشست خبری امروز که در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) برگزار شد، دانشگاه علم و فرهنگ را وابسته به جهاد دانشگاهی دانست و افزود: مهمترین هدف این دانشگاه، ایجاد دانشگاه نسل سوم یا دانشگاه کارآفرین است که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا چند سال آینده این دانشگاه به دانشگاه نسل سوم در جهت رفع نیازهای کشور تبدیل خواهد شد.

ایمانی خوشخو رییس دانشگاه علم و فرهنگ

وی با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای رسیدن به دانشگاه کارآفرین، یادآور شد: یکی از برنامه‌ها برگزاری همایش‌های علمی است که در این راستا در اردیبهشت ماه امسال اقدام به برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی وب پژوهی خواهیم کرد.

خوشخو با بیان این که اولین دوره این کنفرانس در سال گذشته برگزار شده است، خاطر نشان کرد: قرار بود این کنفرانس به صورت دوسالانه برگزار شود؛ ولی به دلیل تقاضای دستگاه‌ها در حوزه وب، امسال دومین دوره این کنفرانس بین‌المللی را در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار خواهیم کرد.

ایمانی خوشخو رییس دانشگاه علم و فرهنگ

وی با اشاره به توسعه وب در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: تنوع نیاز دستگاه‌ها موجب شده است تا به موضوع وب با رویکرد پژوهشی پرداخته شود و در این کنفرانس نیز با ارائه مقالات علمی و سخنرانی‌های مختلف ابعاد وب پژوهی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

ایمانی خوشخو رییس دانشگاه علم و فرهنگ

رییس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به دستاوردهای دوره قبل این کنفرانس، خاطرنشان کرد: در دوره قبل ایده‌های مختلفی در زمینه وب پژوهی ارائه شد که مورد توجه دستگاه‌های مختلف قرار گرفت.

وی با اشاره به ورود اندک ادبیات فارسی در حوزه وب، ادامه داد: بر اساس آمار سازمان فناوری اطلاعات ادبیات فارسی کمتر از ۰٫۹ درصد به حوزه وب وارد شده که نیاز است با برنامه‌ریزی‌های تحقیقاتی و پژوهشی به این امر رسیدگی شود که این زمینه در کنفرانس وب پژوهی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ایمانی خوشخو با اشاره به راه‌اندازی مرکز وب‌پژوهی در دانشگاه علم و فرهنگ تصریح کرد: راه‌اندازی این مرکز موجب خواهد شد تا به طور روزآمد به موضوع وب پژوهی پرداخته شود.