1450088329860_borna ghasemi-14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به مزین شدن امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار امیدواری کرد که با صادرات محصولات شرکت های فناور و حمایت از مؤسسات دانش‌بنیان بتوانیم به این شعار جامعه عمل بپوشانیم.

دکتر متقی طلب در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا منطقه گیلان، ضمن معرفی فعالیت ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری گیلان در سطح استان گیلان و کشور اظهار کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی همین شرکت های دانش بنیان است.

وی به موضوع حمایت از ایده ها پرداخت و گفت: می توان چنین ادعا کرد که در استان گیلان هر شخصی که ایده ای داشته باشد، قطعاً مورد حمایت قرار می گیرد و کسی نمی‌تواند ادعا کند در داخل استان گیلان ایده ای دارد اما مکانی برای حمایت از آن موجود نیست.

رییس پارک علم و فناوری گیلان تصریح کرد: هم اکنون مراکز رشد مستقر در شهرستان‌ها و کانون های خلاقیت و شکوفایی مستقر در سایر مراکز دانشگاهی و پژوهشی آماده پذیرش و حمایت از طرح ها و ایده ها هستند.

متقی طلب در مورد خروجی شرکت های دانش‌بنیان گفت: علی‌رغم مشکلات و تحریم ها، در حال حاضر یکی از مجهزترین آزمایشگاه های امنیت شبکه و اطلاعات کشور در داخل استان گیلان و پارک علم و فناوری گیلان وجود دارد و این خود ظرفیت بسیار بالایی محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: در حوزه نانو فناوری در سال گذشته یکی از پروژه های مهم به سفارش یکی از دستگاه های اجرایی کشور انجام شده است که جزء طرح های برگزیده کشوری بوده است.

رییس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه در حوزه بیوتکنولوژی نیز در حال حاضر طرح های بسیار خوبی مانند پروبیوتیک و ریزجلبکی را در دست اجرا داریم، افزود: در حوزه فناوری اطلاعات در سال گذشته در بخش بازی های رایانه ای و فروش نرم افزارهای خاص، صادرات به خارج ازکشور داشتیم.