FERDOSI.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه فردوسی و دانشگاه ونیز ایتالیا برای امضای تفاهم‌نامه همکاری توافق کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از گروه دریافت خبر ایسنا – منطقه خراسان، دکتر دانیلا مینیگینی، مدیرگروه زبان فارسی دانشگاه ونیز ایتالیا، با حضور درمرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (مرکز فردوسی) در خصوص امضای تفاهم‌نامه با رئیس این مرکز به توافق رسید.

در این دیدار که با حضور دکتر یاحقی، عضو فرهنگستان زبان فارسی و دکتر تقوی، عضو شورای علمی مرکز فردوسی، صورت گرفت، بر برگزاری دوره‌های مشترک آموزش زبان فارسی در مرکز فردوسی و تبادل دانشجو با دانشگاه ونیز ایتالیا تاکید شد.

در بخش دوم این دیدار که با حضور مدرسان مرکز در سالن شورا برگزار شد، دکتر یاحقی ضمن معرفی مدیر بخش زبان فارسی دانشگاه ونیز ایتالیا، اظهار امیدواری کرد با همکاری وی با دیگر دانشگاه‌های ایتالیا نیز ارتباط برقرار و زمینه گسترش زبان فارسی در این کشور فراهم شود.

در ادامه مینیگینی، درباره گروه زبان فارسی دانشگاه ونیز اظهار کرد: اینک این گروه با سه عضو هیات علمی و یک مربی ایرانی با ۴۵ فارسی‌آموز در مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد فعالیت می‌کند.

گروه زبان فارسی دانشگاه ونیز ایتالیا سالانه حدود ۲۰ فارسی‌آموز به مرکز فردوسی اعزام می‌کند که پس از امضای توافق‌نامه این تعداد افزایش خواهد یافت.