1461312127477_14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس دو پس از چندین ماه توقف در هاوایی، مجددا به آسمان برای سفر به کالیفرنیا بازگشت تا سفر رکوردشکن دور دنیای خود تنها با سوخت خورشیدی را دنبال کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، پس از این تاخیر چند ماهه در اثر وزش شدید باد، برتراند پیکارد، خلبان سوئیسی از جزیره اوآهو به آسمان برخاست.

این نهمین و یکی از طولانی‌ترین مسیرهای سفر است که پیکارد را طی ۶۲ ساعت پرواز پیاپی به شهر ماونتین ویو در کالیفرنیا خواهد رساند. از دیگر مسیرهای طولانی طی شده توسط این هواپیمای خورشیدی می‌توان به پرواز مداوم ۱۱۷ ساعت از ژاپن به هاوایی توسط آندره بورشبرگ، همکار پیکارد در سال گذشته اشاره کرد.

تیم سولار ایمپالس پس از فرود هواپیما در هاوایی در ژوئیه ۲۰۱۵ دریافتند که باتری‌های سولار ایمپالس دو به دلیل داغ شدن بسیار زیاد در سفر طولانی آن از ژاپن آسیب دیده بود.

سفر به آمریکای شمالی تا ماه جاری به تاخیر افتاد و طی این مدت، تیم سولار ایمپالس چندین پرواز آزمایشی را برای اطمینان از عملکرد باتری‌های جدید و آمادگی سیستم‌های تثبیت‌کننده و سردسازی برای سفر انجام دادند.