1417944829807_AMIR HASANZADEH-11.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون دانشجویی دانشگاه ایلام گفت: تمام دانشجویان پذیرفته شده مقاطع تحصیلی روزانه که متقاضی خوابگاه بوده‌اند خوابگاه دارند و حتی تعدادی از دانشجویان شبانه که بدون شرط خوابگاه پذیرش شدند نیز در خوابگاه‌ها سکونت یافته‌اند.

«مصطفی نعمتی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، در خصوص برنامه‌های هفته خوابگاه‌ها، اظهار کرد: دانشگاه ایلام تعداد ۳۳۲۲ دانشجو دختر و ۲۰۶۳ دانشجو پسر در مقاطع تحصیلی مختلف دارد که ۱۳۰۰ دانشجو دختر و ۷۰۰ دانشجوی پسر در ۹ خوابگاه دانشگاهی سکونت دارند و از تمام امکانات موجود خوابگاه بویژه اینترنت برخوردار هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه ایلام افزود: علاوه بر اینکه تمام دانشجویان دوره روزانه در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متقاضی خوابگاه سکونت دارند و حتی تعدادی از پذیرفته شدگان دوره‌های شبانه که از خانواده شهدا، ایثارگر، جانباز یا خانواده‌های بی‌بضاعت هستند در خوابگاه‌های دانشگاه صاحب اتاق شده‌اند.

نعمتی با اشاره به اینکه خوابگاه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری از دانشجویان مقطع کارشناسی جداست، گفت: خوابگاه‌ها متشکل از اتاق‌هایی با ظرفیت ۲ تا ۶ نفره است.

وی در مورد وضعیت اینترنت در خوابگاه‌ها گفت: تمام خوابگاه‌ها مجهز به وایرلس هستند اگر هم دانشجویان گاهی از سرعت پایین اینترنت در برخی از ساعات شبانه گلایه دارند به این علت است که دانشجویان بیش از حد در فضای مجازی حضور دارند اما در مجموع سرعت اینترنت نسبت به سال گذشته ۱٫۵ برابر افزایش داشته است.

نعمتی در مورد برنامه‌های هفته خوابگاه‌ها گفت: جشن‌های ویژه‌ای برای این هفته در نظر گرفته شده و از ساکنان اتاق برتر که در ارزیابی‌ها انتخاب خواهد شد تجلیل می‌شود.