68554-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز از برپایی غرفه این دانشگاه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

دکتر عبدالرحیم هوشمند در گفت‌وگو با خبرنگار آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به حضور دانشگاه شهید چمران در نمایشگاه کتاب، اظهار کرد: معمولاً فعالیت‌های تولید کتاب توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود اما امسال ارائه کتاب توسط دانشجویان در نمایشگاه کتاب نخواهیم داشت.

وی افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز با برپایی غرفه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور خواهد داشت و کتاب‌های اعضای هیأت‌ علمی را که در دانشگاه مراحل چاپ و انتشار آن‌ها انجام شده‌ است، به معرض نمایش قرار خواهد داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص سهمیه دانشجویان این دانشگاه از بن‌ کتاب دانشجویی ویژه نمایشگاه امسال، تصریح کرد: تاکنون وزارتخانه‌های علوم و ارشاد هیچ سهمیه‌ای جهت توزیع میان دانشجویان در اختیار دانشگاه قرار نداده‌اند و باید منتظر ماند که آیا سهمیه در اختیار دانشگاه قرار داده می‌شود یا خیر؟

هوشمند افزود: از وزارت علوم پیگیر هستیم تا اگر به دانشگاه‌های شهرستان‌ها سهمیه‌ای جهت حضور و تخفیف ویژه به دانشجویان اختصاص داده شده است، این سهمیه در اختیار دانشگاه شهید چمران اهواز نیز قرار گیرد؛ در خصوص ثبت‌نام برای دریافت بن‌ کتاب ویژه دانشجویان نیز چیزی فراتر از آنچه در رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شده به دانشگاه ابلاغ نشده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های دانشجویی در دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: رویکرد اصلی معاونت فرهنگی و اجتماعی توجه به خواسته‌های فرهنگی دانشجویان و اجرای برنامه‌های فرهنگی، علمی، مذهبی و هنری است که معمولاً توسط دانشجویان درخواست می‌شود؛ تلاش معاونت این است که بستر فعالیت را فراهم کنیم و در راستای اهداف ترسیم‌ شده و بر اساس ظرفیت و امکانات‌ فعالیت‌ها را به‌پیش ببریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز در مورد وضعیت فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی در این دانشگاه نیز عنوان کرد: اگر از فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی راضی باشیم به معنای آن است که متوقف شویم، بنابراین احساس رضایت باید نسبی و در مقایسه با سال‌های گذشته باشد؛ فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۵ تا ۱۷ درصد افزایش یافته است که به‌طور نسبی می‌توان احساس رضایت کرد اما قطعاً در شرایط مطلوب نیستیم.

هوشمند ادامه داد: باید در جهت بسترسازی فعالیت‌های دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه اقدام و تلاش کنیم مشکلاتی که دانشجویان در گسترش فعالیت‌ها دارند، برطرف شود که قطعاً از این مسیر می‌توان اهدف فرهنگی موردنظر را محقق ساخت؛ وظیفه ما بسترسازی برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه است.