68554-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به آغاز ثبت درخواست‌ نقل و انتقال دانشجویان از اول اردیبهشت‌ماه، گفت: با درخواست دانشجویان دانشگاه‌های نزدیک معمولاً موافقت نمی‌شود اما معدل دانشجو در بررسی درخواست وی مهم است.

سیدمحمود کاشفی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار‌کرد: ارائه درخواست برای نقل و انتقال دانشجویان تنها از طریق سامانه وزارت علوم امکان‌پذیر است. تقاضای انتقال یا مهمان از دانشگاهی به دانشگاه دیگر پس از ثبت در سامانه ابتدا در دانشگاه مبداء بررسی و در صورت موافقت با درخواست، نتیجه به دانشگاه مقصد اعلام می‌شود.

وی افزود: در دانشگاه مقصد درخواست‌ نقل و انتقالات در گروه‌ها و معاونت‌های مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از موافقت یا عدم موافقت اعلام می‌شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این‌که دانشجویان حدود یک ماه مهلت دارند درخواست‌های خود را جهت نقل و انتقال در این سامانه ثبت کنند، تصریح کرد: معمولاً اعلام نتیجه نهایی درخواست‌های نقل و انتقال در شهریورماه خواهد بود.

کاشفی‌پور در خصوص میزان نقل و انتقال در دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: حجم درخواست‌های ورود و خروج از دانشگاه تقریباً برابر است، البته درخواست‌های بسیاری برای انتقال و مهمان به دانشگاه شهید چمران اهواز از دانشگاه‌های شهرستان‌ها و استان‌های همجوار ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: با درخواست دانشجویان دانشگاه‌های نزدیک معمولاً موافقت نمی‌شود اما معدل دانشجو در بررسی درخواست وی مهم است؛ بسته به هر رشته و گروه درخواست‌ها متفاوت و تقاضاها بالا یا پایین است اما حداکثر با درخواست‌های نقل و انتقال با ظرفیت ۲۰ درصد ورودی هر رشته موافقت می‌شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این‌که تمام شرایط هر دانشجو در بررسی درخواست وی مورد توجه قرار می‌گیرد، گفت: در اعلام نظر درخصوص درخواست‌ها‌ شرایط زندگی دانشجو نیز لحاظ می‌شود، در شرایط برابر معمولاً درخواست دانشجوی دختر ترجیح داده می‌شود؛ در مجموع تلاش می‌شود درخواست‌ها در رشته‌های با تعداد متقاضی بالا کنترل شود.