1445172088661_borna-5.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر ضرورت صادرات محصولات دانش‌بنیان گفت: برای توسعه این امر اقدام به ایجاد کریدور صادرات محصولات دانش بنیان کردیم که زمینه مناسبی برای صادرات این محصولات خواهد بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، دکتر سورنا ستاری در مراسم بازدید از خط تولید صادراتی نانو الیاف با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل افزود: در این نمایشگاه بیش از ۹ هزار دستگاه آزمایشگاهی با فناوری‌های پیچیده و پیشرفته عرضه خواهد شد که در آنها بیش از ۵۰ درصد فعالیتهای تحقیقاتی صورت گرفته است.

وی با بیان این که در این دوره از نمایشگاه هیات‌های خارجی برای بازدید از این نمایشگاه دعوت شده‌اند، اضافه کرد: برگزاری این نمایشگاه زمینه مناسبی برای فروش تجهیزات ساخت داخل در کشور و کشورهای همسایه است.

ستاری با اشاره به نگرانی‌های موجود در فضای پساتحریم خاطرنشان کرد: این درحالیست که در حال حاضر شرکتهایی در کشور ایجاد شده‌اند که از فضای پساتحریم موفق به صادرات محصولات دانش بنیان خود شده‌اند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر ضرورت صادرات محصولات با فناوری پیشرفته یادآور شد: در این راستا در معاونت علمی تسهیلات مناسبی برای صادرات این محصولات در نظر گرفته شده است.

وی، کریدور صادرات محصولات دانش بنیان را از جمله این اقدامات دانست و گفت: این اقدام زمینه مناسبی برای تعامل شرکتها با حوزه بین‌الملل فراهم کرده است.

ستاری پایه پیشرفت کشور را در گرو نیروی انسانی دانست و یادآور شد: در حال حاضر ۳۲ میلیون جوان در کشور وجود دارند که تعداد قابل توجهی از آنها دارای تحصیلات عالیه هستند که این زمینه می‌تواند پایه‌ای برای توسعه کشور باشد.