سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از عرضه ۱۵ محصول جدید در چهارمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل خبر داد و گفت: در این دوره از نمایشگاه از تجهیزات دارای سطح چهار فناوری حمایت نخواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، دکتر محمود شیخ زین‌الدین در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل افزود: در سه دوره گذشته این نمایشگاه، حدود ۲۲۰ میلیارد تومان از سوی دانشگاه‌ها خرید صورت گرفت. این در حالی است که این نمایشگاه ظرفیت فروش هزار میلیارد تومان تجهیزات را دارد.

وی با بیان این که در چهارمین دوره این نمایشگاه ۳۳۰ شرکت حضور خواهند یافت، ادامه داد: در چهارمین دوره این نمایشگاه ۹ هزار محصول عرضه می‌شود، علاوه بر آن ۱۵ محصول جدید نیز در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

شیخ زین‌الدین با تاکید بر این که در این نمایشگاه‌ها تجهیزات ساخت داخل سطح‌بندی می‌شوند، خاطرنشان کرد: در این دوره از نمایشگاه، تجهیزات ساخت داخل که دارای سطح چهار فناوری باشند، مشمول حمایت‌های معاونت علمی و فناوری قرار نخواهند گرفت.

رییس نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل با تاکید بر این که در دوره گذشته ۱۷۰ مجموعه تحت پوشش وزارت علوم از این نمایشگاه خریداری کردند، ادامه داد: در چهارمین دوره از این نمایشگاه، چهار دانشگاه برتر که بیشترین خرید را از نمایشگاه داشته‌اند و همچنین سه شرکت برتر که دارای بهترین خدمات بودند، مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به حضور شرکتهای موفق دانش‌بنیان در این نمایشگاه‌ها خاطرنشان کرد: شرکت دانش بنیان فناوران نانو مقیاس که اکنون موفق به صادرات محصولات خود شده است، از دومین دوره این نمایشگاه حضور داشته؛ به گونه‌ای که در دو سال قبل این شرکت در نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل ۴۸۰ میلیون تومان و در سال ۹۴، ۸۰۰ میلیون تومان فروش محصول داشته است.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از رتبه‌بندی شرکتهای تجهیزات‌ساز خبر داد و یادآور شد: علاوه بر آن با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تشکل‌ منسجم‌ برای این شرکتها ایجاد می‌شود.

شیخ زین‌الدین با تاکید بر این که در این دوره از جشنواره لیزینگ با شرایط بهتری فراهم می‌شود، گفت: در سال گذشته دانشگاه‌ها برای دریافت لیزینگ با مشکلات زیادی مواجه بودند؛ ولی در این دوره تلاش شده تا با رفع این مشکلات لیزینگ با شرایط بهتری عرضه شود.

به گفته وی، چهارمین دوره نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل از روز ۵ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا روز ۸ اردیبهشت ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران ادامه خواهد داشت.