IMAGE-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور گفت: در حال حاضر ۴۵۰ طرح از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور را در دست بررسی داریم که رقم درخواستی این طرح‌ها، ۱۷۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا منطقه سمنان، دکتر بهزاد سلطانی در نشست با رؤسای دانشگاه‌های استان سمنان در دانشگاه سمنان با بیان این‌که در حال حاضر دو هزار و ۲۴۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور حضور دارند، اظهار کرد: از این تعداد، ۵۷ شرکت دانش‌بنیان در استان سمنان مستقر هستند که این تعداد، ۲٫۵ درصد از کل شرکتهای دانش‌بنیان فعال در کشور را شامل می‌شود.

سلطانی افزود: از میان ۴۴ طرح ارائه شده توسط شرکتهای دانش‌بنیان استان سمنان به صندوق نوآوری و شکوفایی، ۲۳ طرح مصوب شده است.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور تصریح کرد: برای اجرای این ۲۳ طرح، هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده است.

وی ادامه داد: امسال در مجلس ۲۰۰ میلیون دلار برای طرح‌های شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان تصویب شد.

سلطانی با اشاره به سرمایه‌های این صندوق در سال‌جاری افزود: در حال حاضر در این صندوق ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار وجود دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۵۰ طرح از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور را در دست بررسی داریم که رقم درخواستی این طرح‌ها ۱۷۰۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها مربوط به حوزه‌های بیوتکنولوژی و ساخت و تولید در کارخانجات فنی است، خاطرنشان کرد: تا پایان امسال درخواست سه تا چهار هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی شرکتها برای طرح‌های دانش‌بنیان خواهیم داشت.