علوم تحقیقات سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس واحد علوم و تحقیقات گفت: تدوین و تصویب برنامه ۵ ساله دانشگاه با کار کارشناسی دقیق و منسجم انجام شد و این برنامه در هیات امنای دانشگاه نیز به تصویب رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، علی عباسپور تهرانی در نشست شورای هماهنگی این واحد با رئیس دانشگاه آزاد و معاونین این دانشگاه گفت: واحد علوم و تحقیقات براساس ارزیابی موسسه بین المللی لایدن در بین ۷۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.

وی افزود: این واحد همچنین براساس رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در جمع ۱۰ دانشگاه برتر کشور درعلوم انسانی قرار دارد.

عباسپور با بیان اینکه براساس اعلام پایگاه های استنادی ISI و ISC در سال ۹۴، این واحد دانشگاهی در جمع ۱۰ دانشگاه برتر مهندسی کشور از حیث تولید علم قرار گرفت، اضافه کرد: دستاوردهای اخیر این واحد مقدمه ای برای برداشتن گام های بزرگتر برای پیشرفت های علمی و پژوهشی کلان در سطح منطقه و حتی بین الملل خواهد بود.

رئیس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: این واحد دانشگاهی در سال ۹۵ به  موضوع بهبود ارتقاء در سه حوزه کیفیت آموزشی، درآمدزایی از محل فعال سازی شرکت های دانش بنیان و نیز حوزه  فرهنگ و پژوهش توجه خواهد کرد.

عباسپور افزود: در سال ۹۴ بیش از ۱۵۰ عضو هیات علمی جذب شد و در سال جاری نیز براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در حدود ۲۵۰ عضو هیات علمی جدید در واحد علوم و تحقیقات جذب خواهد شد. در حال حاضر ۹۹۶ عضو هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت در این مجموعه فعال هستند.