186319815.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های این واحد دانشگاهی برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: مجموعه واحد علوم و تحقیقات در سال ۱۳۹۵، بهبود ارتقاء در سه حوزه کیفیت آموزشی، درآمدزایی از محل فعال‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز حوزه فرهنگ و پژوهش را مدنظر قرار داده و مورد پیگیری قرار خواهد داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر علی عباسپور در نشست شورای هماهنگی این واحد که با حضور دکتر حمید میرزاده، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و معاونین این دانشگاه برگزار شد، به تشریح برنامه‌ها و چشم‌اندازی از فعالیت‌های این واحد دانشگاهی در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» پرداخت.

وی با بیان اینکه واحد علوم و تحقیقات با اخذ رتبه‌های علمی، پژوهشی و آموزشی که در سال گذشته و بر اساس آمارهای رسمی مراکز ذی‌ربط اعلام شده است، از جایگاه علمی و پژوهشی قابل توجهی برخودار بوده است، افزود: واحد علوم و تحقیقات بر اساس ارزیابی موسسه بین‌المللی لایدن در بین ۷۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت. این واحد همچنین بر اساس رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در جمع ۱۰ دانشگاه برتر کشور در علوم انسانی قرار دارد.

رییس واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه واحد علوم و تحقیقات بر اساس اعلام پایگاه‌های استنادی ISI و ISC در سال ۱۳۹۴، در جمع ۱۰ دانشگاه برتر مهندسی کشور از حیث تولید علم قرار گرفت، تصریح کرد: دستاوردهای اخیر این واحد مقدمه‌ای برای برداشتن گام‌های بزرگتر در جهت پیشرفت‌های علمی و پژوهشی کلان در سطح منطقه و حتی بین‌الملل خواهد بود.

به گفته دکتر عباسپور، مجموعه واحد علوم و تحقیقات در سال ۱۳۹۵، بهبود ارتقاء در سه حوزه کیفیت آموزشی، درآمدزایی از محل فعال‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز حوزه فرهنگ و پژوهش را مدنظر قرار داده و مورد پیگیری قرار خواهد داد.

وی یکی از عناصر اصلی ارتقای همه جانبه را حضور و فعالیت اعضای هیات علمی واحد علوم و تحقیقات دانست و گفت: در سال ۱۳۹۴ بیش از ۱۵۰ عضو هیات علمی جذب شد و در سال جاری نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حدود ۲۵۰ عضو هیات علمی جدید در واحد علوم و تحقیقات جذب خواهد شد. در حال حاضر ۹۹۶ عضو هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت در این مجموعه فعال هستند.

دکتر عباسپور به بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در بخش اعضای هیات علمی در جهت درآمدزایی در دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: با برنامه‌ریزی برای استقرار و حضور بیشتر اساتید و اعضای هیات علمی در دانشگاه می‌توان اهداف مدنظر از تاسیس شرکت‌های دانش بنیان را محقق کرد.

دکتر عباسپور به برنامه پنج ساله واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و گفت: تدوین و تصویب این برنامه با کار کارشناسی دقیق و منسجم صورت گرفته و در هیات امنای دانشگاه نیز به تصویب رسید. همچنین بودجه ۱۳۹۵ این دانشگاه منطبق بر واقعیات تدوین و تنظیم شد.