1436854483478_download (1).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر گفت: استقرار نظام اقتصاد مقاومتی از ضرورت‌های کشور است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، محمدرضا باقرزاده در جمع دبیران هم‌اندیشی استادان دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران گفت:مأموریت جدید و جدی دانشگاه ها در سال جدید ترویج اقدام پژوهی به عنوان یک فعالیت علمی مبتنی برحل مسئله خواهد بود.

باقرزاده با تبریک اعیاد رجبیه جلسات هم اندیشی را مجالس تضارب آراء و تعامل افکار دانست و گفت:یکی از افتخارات این مجموعه فکری انتساب آن به حوزه دفتر مقام معظم رهبری است و از این رو باید بیشتر و قبل از همه در اجرای منویات و سیاست ابلاغی معظم له باشد.

دبیرهم اندیشی استادان دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران مفهوم سازی علمی و روحیه کار تشکیلاتی را از ویژگی‌های بارز مقام معظم رهبری دانست و اظهارکرد: محافل علمی باید بتوانند از این ویژگی ها جهت توسعه حوزه های علوم انسانی و اجتماعی بهره مند شوند.

رئیس واحد قائم‌شهر استقرار نظام اقتصاد مقاومتی را از ضرورت های کشور برشمرد و گفت: امروز مفهوم اقتصاد مقاومتی در حوزه دانشگاهی به معنای پیشگامی در توسعه نظریه پردازی بومی از یک سوی و تبیین و ترویج فعالیت های اقدام پژوهی در حوزه های عملیاتی از سوی دیگر است.

باقرزاده گفت: مبنای اقدام و عمل در دانشگاه ها مدیریت دانش است و خلق و کاربرد دانش مورد نیاز نیز زمانی اتفاق خواهد افتاد که نظریه پردازی صورت پذیرد.

وی گفت:کم توجهی به نیازهای ملی محلی و سلطه های پارادایم های بیگانه سبب شده است تا مفاهیم حیاتی اما جدید و بدون استناد به نظریه های غربی توسعه، با اقبال موثری روبرو نشوند از این رو تا به تعبیر مقام معظم رهبری آزاداندیشی واقعی رخ ندهد نمی توان با نسخه های تجویز شده غیربومی ،مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه را برطرف کرد.

باقرزاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر ایجاد و افزایش شرکت های دانش بنیان از دبیران هم اندیشی خواست تا با مشارکت فکری و عملی در توسعه شرکت های دانش بنیان همراهی دادشته باشند.

رئیس واحد قائم شهر در پایان تفکر جهادی را یک تفکر جهت دار مبتنی برحل مسئله دانست و گفت: با حاکمیت پارادایم خدمت در کشور از بسیاری پدیده های موجود ابهام زدایی شده و گریز از نظریه های برون زا و توسل به اندیشه های خودی یک ارزش مهم تلقی خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام دکتر ابراهیمیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان مازندران در خصوص دستور جلسه مطالبی بیان کرد.

ابراهیمیان تشکیل بانک اطلاعاتی از اساتید واحدها، حضور فعال اساتید دبیران هم اندیشی در شورای فرهنگی واحد، حضور اساتید و دبیران هم اندیشی در ضیافت اندیشه مشهد مقدس و اردوی تابستانی وفاق و گردهمایی سالانه دبیران هم اندیشی، حضور نهادهای وابسته به نهاد رهبری در برنامه های فرهنگی،هماهنگی و همکاری با سایر نهادهای فرهنگی مربوط به اساتید در دانشگاه را از وظایف دبیران هم اندیشی عنوان کرد.

وی بحث ترویج روحیه انقلابی در دانشگاه‌ها، نفود و اقتصاد مقاومتی را جزو دغدغه‌های مقام معظم رهبری در سال جدید دانست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری رصد و تحلیل فرهنگی دانشگاه‌ها،اهتمام جدی به نماز جماعت و مسجد محوری، تعامل ویژه با گروه‌ها و اساتید معارف، توسعه کمی و کیفی طرح دانش افزایی اساتید و حمایت ویژه از تشکلات دانشجویی را محورهای راهبری فرهنگی مقام معظم رهبری برای دانشگاه‌ها برشمرد.