بن کتاب سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور توسعه و منابع انسانی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد از تمدید زمان ثبت نام دانشجویان برای دریافت بن کارت دانشجویی تا ۳ اردیبهشت خبر داد. به گفته وی تاکنون ۱۱۰ هزار دانشجو ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی تهران، نیکنام حسین پور با اشاره به استقبال خوب دانشجویان گفت: تا به امروز ۱۱۰ هزار دانشجو ثبت نام قطعی خود را انجام داده اند و ۶۰ هزار دانشجو نیز ثبت نام کرده‌اند و نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام کرده‌اند، اما هنوز سهم خود را پرداخت نکرده‌اند.

حسین پور با اشاره به جزئیات ثبت نام دانشجویان عنوان کرد: تا به امروز  ۳۸ هزار نفر از دانشجویان تهرانی در این دوره از نمایشگاه ثبت نام کرده‌اند و از این لحاظ پیشتاز هستند. استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی نیز دیگر استان‌هایی هستند که بیشترین تعداد ثبت نام دانشجویان از این استان‌ها انجام شده است.

وی افزود: دانشجویان استان‌های هرمزگان و بوشهر چندان در این ثبت نام فعال نبوده‌اند و در صورت ادامه همین روند، ممکن است این سهمیه در روزهای آینده به استان‌های دیگر واگذار شود.

مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جلسه با بانک شهر خبر داد و گفت: در این جلسه زمان ثبت نام دانشجویان برای دریافت بن کارت دانشجویی تا تاریخ ۳ اردیبهشت ماه تمدید شد.

حسین پور همچنین از آغاز ثبت نام بن کارت‌های هیات علمی دانشگاه‌ها و اساتید حوزه‌های علمیه از تاریخ ۴ اردیبهشت خبر داد و گفت: در این دوره از نمایشگاه بن کارت‌های ۲۵۰ هزار تومانی برای اساتید حوزه و دانشگاه صادر خواهد شد. با توجه به اینکه این گروه وظیفه تولید علم را دارند، ۳۰ درصد از مبلغ این بن کارت‌ها از سو معاونت امور فرهنگی تامین می شود و ۷۰ درصد دیگر آن از سوی اساتید و طلاب پرداخت خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد: خوشبختانه هماهنگی‌های خوبی به منظور ایجاد زیرساخت‌های لازم با بانک شهر انجام شده است. همچنین به منظور توزیع عادلانه و جلوگیری از سوء استفاده بن کارت‌های مجازی در این دوره از نمایشگاه برای دانشجویان صادر شده است.

یست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی(ره) قرار دارد.