1455145138306_ISNA-8.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر استانی ستاد ازدواج دانشجویی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: در نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی ۱۲۰۲ زوج دانشجو از دانشگاه‌های سراسر استان ثبت‌نام کرده‌اند که اعزام آن‌ها به مشهد مقدس در حال انجام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالباری جوانمرد زاده در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با بیان این‌که چندین سال است که جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود، اظهارکرد: امسال کسانی که تاریخ عقدشان از مهرماه ۹۳ تا پایان مهرماه ۹۴ بوده است، از ابتدای آبان‌ماه تا آخر آذرماه فرصت داشتند از طریق سامانه اینترنتی در این مراسم ثبت‌نام کنند؛ همچنین امکان ثبت‌نام در این مراسم برای اساتیدی که در تاریخ مشخص‌شده عقد کرده‌اند نیز فراهم شد.

وی با اشاره به این‌که این افراد سپس می‌بایست مدارک خود را به رابط دانشگاهی ستاد ازدواج دانشجویی تحویل دهند، افزود: هدیه‌ای که از سوی دفتر مقام معظم رهبری به این زوج‌ها اعطا می‌شود، سفر زیارتی به مشهدمقدس است که در این سفر هزینه‌های اقامت آن‌ها از سوی دفتر نهاد تقبل می‌شود اما هزینه ایاب و ذهاب برعهده زوج است. البته بعضی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه آزاد هزینه ‌ایاب و ذهاب را نیز پرداخت می‌کنند؛ همچنین برخی دانشگاه‌ها بنا به رویکرد خود یک مراسم جشن برگزار می‌کنند یا هدایایی برای دانشجویان در نظر می‌گیرند.

دبیر استانی ستاد ازدواج دانشجویی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان در خصوص برنامه‌های تدارک دیده‌شده در سفر مشهد، گفت: سه بسته آموزشی در موضوعات مختلف مانند بهداشت خانواده برای زوج‌ها تهیه شده است که بسته‌های شماره یک و سه به‌صورت مجازی و بسته شماره ۲ به‌صورت حضوری در سفر مشهد در اختیار زوج‌های دانشجو قرار می‌گیرد.

جوانمردزاده با بیان این‌که در مجموع ۱۲۰۲ زوج دانشجو از دانشگاه‌های سراسر استان در این مراسم ثبت‌نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۱۱ زوج از دانشگاه شهید چمران، ۱۰۱ زوج از دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، ۳۹ زوج از دانشگاه پیام نور اهواز و ۸۸ زوج نیز از دانشگاه آزاد اسلامی اهواز هستند.

وی یادآور شد: از ابتدای دی تا اوایل اسفندماه گذشته ۳۱۸ زوج دانشجو از دانشگاه‌های استان به مشهد مقدس اعزام شدند؛ همچنین یک کارون ۲۰ فروردین‌ماه اعزام شد و پیش‌بینی می‌شود که اعزام زوج‌های دانشجو به مشهد مقدس تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه یابد.