1436854483478_download (1).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه ملی ملایر گفت: مراکز آموزش عالی در کنار رسالت خطیر علمی، رسالت مهم فرهنگی را نیز برعهده دارند که باید مورد توجه قرار گیرد و از پتانسیل‌های موجود در دانشگاه‌ها در این زمینه استفاده شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، دکتر “بهمن حیاتی” سه‌شنبه ۳۱ فروردین در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر، افزود: با توجه به وجود فضای مناسب و اساتید آکادمیک و مشاوران برجسته، دانشگاه ملایر می‌تواند در حوزه آموزش و آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها و زوج‌های جوان با برگزاری کلاس‌ها آموزشی گام‌های مثبتی بردارد.

وی به توافق انجام شده با شهرداری و دانشگاه ملی ملایر در سال گذشته در رابطه با برگزای کلاس‌های آموزش شهروندی اشاره و اظهار کرد: این توانایی و ظرفیت را داریم تا در راستای صیانت از نهاد خانواده این کلاس‌ها با محتویات آموزش مهارت زندگی در دانشگاه ملایر برگزار کنیم.

حیاتی با تأکید بر اینکه امروز باید از وجود خیرین در مسائلی خارج از احداث پروژه‌های عمرانی مثل مدرسه و مسجد استفاده شود، ادامه داد: باید از خیرینی که علاقمند به حضور در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی هستند، برای حمایت از زوجین جوان استفاده کرد.

رئیس دانشگاه ملی ملایر تصریح کرد: یک NGO زمانی به نتیجه می‌رسد که از نظر مالی حمایت شود بنابراین باید به دنبال دعوت و جذب خیرین فعال در این عرصه باشیم.

حیاتی به تشکیل بنیاد خیرین دانشگاه در اسفندماه سال گذشته اشاره و اظهار کرد: در یک جلسه با اطلاع‌رسانی انجام شده توانستیم، مبلغ قابل توجه‌ای را جذب کنیم بنابراین این پتانسیل در ملایر و خیرین ملایری مقیم شهرهای دیگر وجود دارد و نیازمند پیگیری است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر نیز گفت: در راستای تشکیل بنیاد صیانت از خانواده یک جلسه توجیهی در اوایل سال با حضور ۲۰ کارشناس خبره از ۱۵ دستگاه اجرایی و دانشگاهی ملایر برگزار شد.

“غلامرضا جمالی‌زاده” با اشاره به نتیجه بخش بودن این جلسه، افزود: مقرر شد این بنیاد به طور مستقل از مرکز استان در ملایر تشکیل شده و در آن از ظرفیت مراکز مشاوره‌ای و بهزیستی نیز استفاده شود.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی این بنیاد نیازمند تأمین مکان و حمایت مالی است، از رئیس شورای فرهنگ عمومی خواست تا در این زمینه تصمیمات لازم اتخاذ شود.

جمالی‌زاده خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات اساسی این بنیاد، دادن مشاوره و آموزش به خانواده‌ها و جلوگیری از بروز طلاق و ایجاد سازش بین زوج‌هایی است که با هم اختلاف دارند.