دانشگاه تبریز سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – کمیته راهبردی اقتصاد مقاومتی برای تبیین راهکارهای اجرایی و عملیاتی در حوزه  اقتصاد مقاومتی در دانشگاه تبریز تشکیل شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز گفت: برای دست یابی به هدف اصلی در خصوص اقتصاد مقاومتی، این موضوع باید به گفتمان غالب جامعه، بنگاه ها و دستگاه های اقتصادی کشور تبدیل شود و نقش دانشگاه دراین میان مهم و تاثیرگزار است.

وی با اشاره به وظایف دانشگاه ها درزمینه اقتصاد مقاومتی افزود: مقاوم سازی اقتصاد حوزه آموزش عالی و مشارکت در مقاوم سازی اقتصاد ملی از رهگذر فعال سازی سامانه های خلاقیت و نوآوری و تکیه بر محصولات دانش بنیان از کارکردهای مهم دانشگاه ها در اقتصاد مقاومتی است.

رئیس دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: در همین راستا و با توجه به نام گذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری  به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و دغدغه های ایشان، کمیته راهبردی اقتصاد مقاومتی با کارگروه های تخصصی در دانشگاه تبریز تشکیل شده تا با ارائه راهکارهای اجرایی و عملیاتی، اقتصاد مقاومتی را ارائه و برای ایفای نقش در این زمینه فعالیت کند.

پور محمدی گفت: توسعه مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان با محوریت اقتصاد دانش بنیان، بهره گیری از ظرفیت های جوان نیروی انسانی، راه اندازی دفاتر ارتباط با دانشگاه درمراکز صنعتی و اقتصادی استان و  فعال کردن مرکز آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه با محوریت کارآفرینی و مدیریت کسب و کار از دیگر راهکارهای اجرایی و عملیاتی اقتصاد مقاومتی دانشگاه تبریز درسال ۹۵ است.

وی ضرورت درآمدزایی دانشکده ها و واحدهای زیر مجموعه و کاهش وابستگی بودجه ای دانشکده ها به دانشگاه و مهندسی فرایندها و استقرار سیستم های مکانیزه در تمامی بخش ها را از دیگر راهکارهای اجرایی و عملیاتی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برشمرد.

رئیس دانشگاه تبریز عنوان کرد: تبیین راهکارهای عملیاتی اقتصاد مقاومتی، توسط مقام معظم رهبری برای مقابله با تحریم های دنیای استکبار مطرح شده است و اقدامات دانشگاه‌ها دراین زمینه می تواند بسیار راهگشا باشد.