1461056837485_bloodhound-race-for-the-line-bbc-micro-bit-model-rocket-car-competition-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  طی یک مسابقه جدید که با تلفیق دو پروژه در سراسر انگلستان انجام خواهد شد، قدرت تخیل و خلاقیت دانش آموزان سراسر این کشور به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، در این مسابقه، دانش آموزان مدارس مختلف در انگلستان به توسعه خودروهای مسابقه‌ای موشکی خواهند پرداخت.

تمام مدارس انگلستان برای شرکت در “مسابقه برای خط” دعوت شدند. هدف از برگزاری این مسابقه تلاش برای رسیدن به سرعت ۱۰۰۰ مایل در ساعت (۱,۶۰۹ کیلومتر بر ساعت) است که رکورد سرعت زمینی جهان محسوب می‌شود. این مسابقه با همکاری شرکت مایکروسافت، ارتش بریتانیا و کاخ باکینگهام انجام خواهد شد.

هدف از این مسابقه که بین دانش آموزان ۱۱ تا ۱۶ ساله برگزار خواهد شد، ساخت خودروهایی از فوم بوده که توسط موتورهای موشکی کوچک با سوخت جامد حرکت می‌کنند. با استفاده از یک رایانه میکروبیتی، اطلاعات از جمله سرعت خودرو در زمان واقعی ضبط شده و به دانش آموزان اجازه تغییر طرح‌هایشان را می‌دهد.

این تیم‌ها مدلهای خود را بین تاریخ ۱۹ آوریل تا ۳۰ ژوئن در مدارس خود خواهند ساخت و آنها را قبل از به نمایش گذاشتن در برابر یکدیگر آزمایش خواهند کرد. سریع‌ترین خودرو از هر مدرسه در یک رقابت ملی در ۳۰ ژوئن، در اسکاتلند شرکت خواهد کرد.

به مدارسی که سه برنده اول این مسابقه هستند جوایز نقدی اعطا خواهد شد و برنده اصلی به یک کارگاه راه اندازی موشک واقعی دعوت خواهد شد.

این مسابقه که “Race for the Line” نام دارد، امروز برگزار می‌شود.