1411286591851_97-14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  پروفسور پیامی باتتال رییس دانشگاه یوزینجی ایل شهر وان ترکیه و هیأت همراه با سید جواد انگجی رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی دیدار کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، پروفسور باتتال با اشاره به تفاهم نامه ۱۳۹۳ شمسی با دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و دانشگاه وان هدف از این دیدار را اجرایی کردن این تفاهم نامه دانست و گفت: کشورهای ایران و ترکیه دارای اشتراکات اجتماعی و فرهنگی و همچنین مرز مشترک هستند .

وی افزود : دانشگاه وان درسال ۱۹۸۲ میلادی تاسیس شده و هم اکنون دارای ۱۵ دانشکده می‌باشد و در هر دانشکده رشته‌های متعدد علوم وفنون، طب، دامپزشکی و دندانپزشکی وجود دارد که ۳۰ هزار دانشجو در آن به تحصیل مشغول هستند.

باتتال تصریح کرد: دو دانشگاه وان و دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دارای زیرساخت های قوی در بسیاری از رشته‌ها هستند و اساتید آن‌ها می‌توانند کارهای تحقیقاتی موثر و مشترکی به انجام برسانند.

انگجی نیز با استقبال از همکاری دو دانشگاه وان و دانشگاه آزاد تبریز گفت: قرابت جغرافیایی و معنوی این دانشگاه‌ها باعث نزدیکی بیشتر آن‌ها می‌شود و برای اجرایی کردن همکاری ها می توان کارگروه هایی از دو دانشگاه را تعیین و برای اقدام برنامه‌ریزی کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دو دانشگاه در نهایت به تأمین منافع دو ملت بینجامد و تلاشی برای بازیابی عظمت تمدن اسلامی باشد .