CV2C (15)_resize.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر کل بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران گسترش تبادلات بین‌المللی را یکی از مهمترین برنامه‌های این دانشگاه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر چهار دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول تحصیل هستند که بعد از فارغ‌التحصیلی مدرک مشترکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و یکی از ۹ دانشگاه برتر اروپایی دریافت می‌کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدحسین نکوفر در حاشیه نخستین نشست تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین پنج دانشگاه بزرگ ایران با بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران به نمایندگی از پنج دانشگاه بزرگ ایران (صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، تهران، علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی تهران ) در این کنسرسیوم مشترک با دانشگاه اسپانیایی سانتیاگودِ کامپوستا که نماینده ۹ دانشگاه اروپایی در ایران است موفق به امضا تفاهم‌نامه همکاری بین‌المللی شد.

وی در ایران تصریح کرد: خوشبختانه ما موفق شدیم در این تفاهم‌نامه مشترک علاوه بر تبادل دانشجو بین این کشورهای اروپایی دوره‌های مشترک پژوهشی، تحقیقاتی، ph.d و mater نیز برگزار کنیم تا محققین و اساتید ما به راحتی بتوانند با این دانشگاه‌های مطرح ارتباط داشته باشند. که در این راستا در مهر ماه سال جاری نیز گروهی از دانشگاه اسپانیایی سانتیاگودِ کامپوستا برای جذب دانشجویان از این پنج دانشگاه بزرگ داخلی و تبادل دانشجو از ۹ دانشگاه اروپایی به ایران خواهند آمد.

دکتر نکوفر اظهار داشت: در این تفاهم‌نامه تاکید شد که پنج دانشگاه بزرگ داخلی هیچ رقابتی با یکدیگر ندارند بلکه می‌توانند در کنار یکدیگر و با همکاری های مشترک در زمینه‌های مختلط دروازه‌های علم را بیش از پیش بگشایند.

مدیر کل روابط بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: خوشبختانه یک سال است که این دانشگاه برنامه پایلوت همکاری خود را با ۹ دانشگاه اروپایی در عرصه‌های مختلف آغاز کردند و اساتید این دانشگاه‌ها با یکدیگر به راحتی تبادل می‌شوند و این ارتباط در شرایط فعلی کاملا عملیاتی شده است.

به گفته وی در حال حاضر ۴ دانشجو از دانشگاه‌های ایتالیا، پرتغال و اسپانیا در دانشگاه علوم پزشکی تهران و ۱۷ دانشجو نیز در دانشگاه تهران مشغول تحصیل هستند.

دکتر نکوفر در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان خارجی که در یکی از این پنج دانشگاه بزرگ کشور تحصیل می‌کنند در نهایت مدرکی با آرم مشترک دانشگاه علوم پزشکی تهران با ۹ دانشگاه اروپایی دریافت خواهند کرد.