حوزه علوم اسلامی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از توسعه حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان درهمه مراکز استان ها خبر داد.

حجت الاسلام روح الله حریزاوی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در سال جاری اولویت ما این است که حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان را به عنوان مرکز نشر نظام اندیشه دینی و گفتمان انقلاب در کشور معرفی و نهادینه کنیم .

پیگیری گفتمان دانشگاه اسلامی و تمدن اسلامی

وی با بیان اینکه گفتمان دانشگاه اسلامی و تمدن اسلامی در سال جاری پیگیری می شود خاطرنشان کرد: کنگره‌ای نیز در شهریورماه سال جاری با این عنوان برگزار می شود.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان افزود: در حوزه منابع انسانی نیز سعی ما ارتقاء نقش تربیتی مدیران، به عنوان یک راهبرفرهنگی در سطح دانشگاه‌ها است که دراین زمینه نیز دوره‌های تخصصی مدیریت و تربیت اسلامی برگزار می شود .

وی ادامه داد: مسئله بعدی، که امسال به عنوان ماموریت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان پیگیری خواهد شد جهاد علمی و فرهنگی است

فعالیت ۵۰۰ گروه جهاد علمی و فرهنگی در حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان

حجت الاسلام حریزاوی افزود: در حال حاضر حدود ۳۰۰ گروه فعال جهاد علمی و فرهنگی و ۲۰۰ گروه نیمه فعال در سطح حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان حضور دارند که در مجموع ۵۰۰ گروه می شوند.

وی یادآورشد: این افراد براساس مطالبات مقام معظم رهبری و امام راحل در حوزه‌های مربوط به دانشگاه اسلامی به شکل جهادی کار فرهنگی انجام می دهند که برنامه ما پیگیری این سیاست و افزایش گروه های جهاد علمی و فرهنگی است.

توسعه حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان در استان ها

وی همچنین در ادامه از توسعه مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خبر داد و گفت: تلاش می کنیم درهمه مراکز استان ها مراکز حوزه را گسترش داده و شعبه تاسیس کنیم ددر حال حاضر ۵ استان شعبه ندارد که راه اندازی حوزه در این ۵ استان در سال جاری و سال آینده پیگری خواهد شد.