895.bmp

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس صندوق رفاه دانشجویان از آسیب‌شناسی وضعیت تغذیه دانشجویان خبر داد و گفت:در بودجه سال ۹۵، اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به دانشگاه‌ها برای ارتقای تغذیه دانشجویان دیده شده است.

مهندس ذوالفقار یزدا‌ن‌مهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،اظهار کرد: صندوق رفاه دانشجویان در حال مطالعه و آسیب شناسی وضعیت تغذیه و سلف سرویس دانشگاه ها است تا بر اساس نتایج آن در جهت عدالت محوری،ارتقا و تنوع غذایی گام برداریم.

وی از تخصیص بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی به دانشگاه‌ها جهت ارتقای کیفیت تغذیه خبر داد و افزود:امسال مدلی از سوی صندوق رفاه دانشجویان درمورد تغذیه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی داده شد و در بودجه سال ۹۵ اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان یارانه تغذیه به دانشگاه‌ها دیده شده است که چنانچه تصویب شود، این سازمان ۱۰۰ میلیارد تومان در بخش ارتقای تغذیه و تنوع تغذیه به دانشگاه‌ها تخصیص می‌دهد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد:البته صندوق نیز سعی می‌کند از محل درآمدهای اختصاصی در بحث تبدیل آشپزخانه های سنتی به صنعتی، کمک به زیرساخت‌ها و حرکت به سمت تنوع و ارتقای کیفیت تغذیه دانشجویان حرکت کند.