1433821777956_635636906844802500.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: توجه به نظام آموزشی یکی از مهمترین مولفه‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، “سید جواد انگجی” در جمع خبرنگاران عنوان کرد: پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی با توجه به اینکه کشور دارای بیش از چهار میلیون دانشجو است در صورتی‌که این جوانان فعالیت علمی خود در دانشگاه به نحو احسن انجام دهند، شاهد شتاب، رشد علمی کشور خواهیم بود، بر این اساس نظام آموزشی مهمترین مولفه برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به آخرین گزارش پایگاه استنادی جهان اسلام(ISC) افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کل کشور حائز رتبه چهار شده و از مجموع ۱۰۰ امتیاز ۹۹٫۳۴ راکسب کرده است.

انگجی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در راستای ارتقای رتبه دانشگاه گام‌های موثری برداشته است که می‌توان به تقویت ارتباط با صنعت، افزایش تعداد مراکز و واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان، افزایش تولیدات علمی با کیفیت و ارتقا کیفی نشریات علمی دانشگاه و نمایه‌سازی در پایگاه‌های اطلاعاتی معتبر بین المللی در بخش پژوهش اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه رشته‌های واحد تبریز در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در سال ۹۵ افزایش یافته، گفت: در مقطع کارشناسی ارشد ۳۶ رشته که چهار رشته در پردیس مجتمع بین الملل تبریز و در مقطع دکترا ۳۰ رشته که دو رشته نیز در پردیس مجتمع بین الملل تبریز پذیرش دانشجو خواهند داشت.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: از آن جا که از مؤلفه‌های اساسی اقتصاد مقاومتی، درون‌زا بودن، برون‌گرایی و دانش بنیان بودن می‌باشد، لذا دانشگاه آزاد اسلامی استان از طریق برنامه‌های آموزشی کوتا‌ه مدت و کاربردی و همچنین تمرکز بر ارتباط با صنعت و کارآفرینی سعی در تبدیل به دانشگاه نسل سوم (ثروت‌ آفرین) داردکه قطعاً دانشگاه نسل سوم می‌تواند آینده شغلی دانشجویان عزیز را تضمین نماید.

انگجی افزود: بر همین اساس در بودجه سال ۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی استان اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال جهت تأسیس مراکز رشد و پارک‌های علم و فن آوری و سرمایه‌گذاری‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است تا بتوانیم در راستای چشم‌انداز دانشگاه که تبدیل به دانشگاه نوآور، پژوهش‌محور، کارآفرین و پیشرو در رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان و کشور است، گام اساسی برداریم.