جلسه دانشگاه شهید بهشتی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه شهید بهشتی از برگزاری یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای دانشگاه خبر داد و گفت: در این جلسه نقش دانشگاهها در تحقق اقتصاد دانش بنیان با حضور رئیس سازمان مدیریت بررسی شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای دانشگاه با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و به ریاست محمدمهدی طهرانچی، صبح امروز در دفتر ریاست دانشگاه شهیدبهشتی برگزار شد.

محمد مهدی طهرانچی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موضوع جلسه شورای دانشگاه گفت: در این جلسه برنامه های کلان دانشگاه در سال پیش رو و نقش آفرینی که دانشگاه‌ها می توانند در مباحث اقتصاد دانش بنیان داشته باشد مطرح شد.

وی ادامه داد: چگونگی تعامل دانشگاه با مجموعه سازمان مدیریت و برنامه ریز ی و همچنین نقش دانشگاه در تحولات رشد اقتصادی در این جلسه طرح و بررسی شد.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: گزارش جامعی از برنامه های دانشگاه و برنامه های ۹ گانه علمی آن مطرح شد و برنامه های سال ۹۵ دانشگاه که درباره نوآوری، خلاقیت و تربیت دانشجوی خلاق است ارایه شد.

وی ادامه داد: درباره اینکه چگونه دانشگاه در بحث اقتصاد دانش بنیان محوری عمل کند مباحثی مطرح شد و اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ایجاد و افزایش میزان بهره وری اقتصاد توسط دانشگاه ها چه کمکی می تواند داشته باشد.

طهرانچی افزود: درباره برخی موانعی که دراین زمینه وجود دارد بحث شد که بایستی حل شود تا دانشگاه ها روان تر در اقتصاد دانش بنیان فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: همچنین درباره بودجه کلانی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مجلس برای رسیدن به یک درصد از تولید ناخالص ملی اختصاص داده اند و اینکه که چگونه این مساله باید اجرایی شود، بررسیهایی صورت گرفت.