1460886165186_satarieurop2_50659.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر اهمیت اجرایی کردن مفاد بیانیه مشترک ایران و اروپا، گسترش روابط با اتحادیه اروپا در حوزه‌ فناوری‌های جدید را خواستار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر سورنا ستاری در دیدار با کارلوس موداس، کمیسیونر تحقیقات و نوآوری اتحادیه اروپا به معرفی ظرفیت‌های علم و فناوری ایران و پیشرفت‌های کشورمان در این حوزه پرداخت و گفت: روابط کشورها در حوزه علم و فناوری و بخصوص روابط علمی فارغ از روابط سیاسی کشورها است.

وی افزود: در سال‌های اخیر، غالبا اخبار مرتبط با ایران در حوزه هسته‌ای بوده؛ اما ایران در حوزه‌های نانوفناوری، زیست‌فناوری و سلول‌های بنیادی نیز پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است.

ستاری با اشاره به اینکه بزرگترین شرکت‌های فناوری اطلاعات و زیستی در منطقه، ایرانی هستند، گسترش روابط با اتحادیه اروپا در حوزه‌ فناوری‌های جدید را خواستار شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اهمیت اجرایی کردن مفاد بیانیه مشترک ایران و اروپا و تأکید بر بخش همکاری‌های علمی و فناوری این بیانیه، پیشرفت در علم را امری جهانی دانست و از آمادگی ایران برای اجرایی کردن بیانیه مشترک خبر داد.

در ادامه این جلسه، موداس از کاربردی کردن علوم پایه به عنوان یکی از مهمترین‌ اولویت‌های دوره کاری خود یاد کرد و برنامه افق ۲۰۲۰ اروپا را یکی از راهکارهای اجرایی کردن این مهم عنوان کرد.

وی به بیانیه مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: این بیانیه به عنوان گامی مهم در توسعه ارتباطات آتی ایران و اتحادیه اروپا است و باید مشارکت ایران در سایر پروژه‌های مشترک با اتحادیه اروپا بیشتر شود.

بر اساس این گزارش، کارلوس موداس، کمیسیونر تحقیقات و نوآوری اتحادیه اروپا روز شنبه، ۲۸ فروردین ماه به منظور گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپا در قالب هیاتی به ریاست فدریکا موگرینی، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وارد تهران شدند و در پایان این دیدار یک روزه، بیانیه مشترکی به امضای وزرات امور خارجه و اتحادیه اروپا رسید که معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، مسؤول اجرای بخش مرتبط خواهد بود.