دانشگاه آزاد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – با پیگیری اداره کل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی دو باند کلاهبرداری خارج از دانشگاه شناسایی، انهدام و تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، در پی شکایت تعدادی از متقاضیان ورود به دانشگاه در مورد مؤسسه ای که با تبلیغات سوء، ادعای ثبت نام داوطلبان ادامه تحصیل در یکی از واحدهای شرق کشور دانشگاه آزاد اسلامی را داشت مرکز حراست دانشگاه با بررسی میدانی و دقیق موضوع، ضمن احراز این مانور متقلبانه گزارش جامعی به ریاست دانشگاه ارائه کرد که بلافاصله در دستور کار دفتر حقوقی قرار گرفت.

با طرح شکایت و تعقیب شش ماهه، متهمین دستگیر و هم اکنون با صدور کیفرخواست پرونده در دادگاه تحت رسیدگی قرار دارد و با حساسیت قوه قضائیه حکم محکومیت صادر و این افراد برای تحمل کیفر راهی زندان می شوند.

در پرونده دیگری که در دادسرای شهید مقدس تشکیل شده یک شبکه جاعل و کلاهبردار که مدت‌ها تحت رصد نیروهای امنیتی، اطلاعاتی بوده اند، با اسناد جعلی خواستار ثبت نام تعدادی از داوطلبان در یکی از واحدهای دانشگاهی شهر تهران بوده‌اند که با هوشیاری همکاران مرکز حراست و اقدام حقوقی به موقع دفتر حقوقی و هماهنگی با قاضی کشیک در یک اقدام ضربتی دستگیر و با قرار دادسرا (بازداشت موقت) و برای تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

با مستندات مکشوفه از این تیم ۵ نفره صدور حکم محکومیت قطعی خواهد بود.

این اقدامات تبهکارانه معمولاً با استفاده از کم اطلاعی و ناآگاهی افرادی ایجاد می شود که توهم ورود به دانشگاه از طرق غیررسمی را دارند.

دانشگاه آزاد اسلامی ضمن پیگیری قاطع هر نوع اقدام مجرمانه به دلیل حفظ کیان دانشگاه و حمایت از داوطلبان ورود به مراکز و مجامع مقدس علمی همانطور که قبلاً مرتباً اعلام کرده تنها راه کسب اطلاع و ثبت نام در دانشگاه را از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس اینترنتیwww.sanjesh.iau.ac.ir و یا www.azmoon.org معرفی می کند و اعلام می دارد دانشگاه هیچ ارتباطی با موسسات و مراکز خصوصی در زمینه جذب دانشجو نداشته و ندارد.