abdolvahed mirzazadeh-16-10.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان، از وجود ۱۷ هسته دانش‌بنیان در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خبر داد.

علی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه چهارمحال وبختیاری، در خصوص زیرساخت‌های شرکت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی، اظهار کرد: پنج مرکز تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: این مراکز تحقیقاتی دانش‌بنیان تمامی امکانات و تجهیزات روز در زمینه مختلف پزشکی را دارا بوده و با هدف تولید علم و ثروت مشغول به فعالیت هستند.

احمدی با اشاره به وجود ۱۷ هسته دانش‌بنیان در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، افزود: در مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی، ۱۷ هسته دانش بنیان تشکیل شده که دو هسته در سال گذشته مورد تائید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است و بقیه مراکز در دانشگاه مستقر و در تلاش برای کسب تائیدیه هستند.

وی در خصوص انعقاد قرارداد با ارگان‎‌های مربوطه در راستای تبدیل علم به ثروت گفت: تفاهم‌نامه با سازمان بیمه سلامت، قرارداد با پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی با هدف استفاده از امکانات طرفین منعقد شده است.

سرپرست مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به ایجاد حلقه تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی، تصریح کرد: حلقه تحقیقات پایه با هدف تولید ثروت، کنارهم قرار دادن علم و ثروت، تجاری شدن علم و برطرف کردن حلقه مفقوده سال‌های گذشته تشکیل شده است.