1431155570254_139208270946095501561293.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح اهداف گردهمایی میان ‌استانی این معاونت در یزد، گفت: با اتمام کارگاه‌های آموزشی مرتبط با مناطق و استان‌ها، یک گردهمایی در تهران برگزار می‌شود و آنچه قرار است که امسال به مخاطبان منتقل شود، جمع‌بندی خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، حجت الاسلام دکتر “سیدطه هاشمی” در حاشیه‌ دومین گردهمایی میان ‌استانی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در یزد، اظهار کرد: در روند تقویت نیروی انسانی و ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت‌های گسترده فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی در واحدهای سراسر کشور، برنامه خاصی تنظیم کرده‌ایم.

وی افزود: برای این که هم با معاونان و مدیران ارشد هر واحد در حوزه دانشجویی و فرهنگی و هم با کارشناسان مربوط و مسئولان کانون‌های فرهنگی و نشریات دانشجویی در واحدهای سراسر کشور ارتباط رودرویی برقرار کنیم، گردهمایی میان استانی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

معاون دانشگاه آزاد ادامه داد: بر اساس یک برنامه کاربردی، هم از گروه‌های دانشجویی که مسئول و متصدی کانون‌ها و نشریات دانشجویی هستند و هم کارشناسان و مدیران فرهنگی که در واقع مسئولیت ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه بر عهده آنهاست، دعوت به عمل می‌آید.

هاشمی اضافه کرد: معمولاً در روز نخستین گردهمایی به دانشجویان و کارشناسان در زمینه بهینه کردن و تقویت توان اجرایی در حوزه فعالیت‌های دانشجویی نکات لازم ارایه می‌شود و آنان با قوانین و مقررات دانشگاه و شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز رویکردهایی که باید هم کانون‌ها و هم نشریات در ارتباط با فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی داشته باشند، آشنا می‌شوند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: در مرحله دوم نیز مدیران و کارشناسان مرتبط با حوزه‌های دانشجویی و فرهنگی حضور دارند و برای آنان کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف برگزار می‌شود و بر همین اساس، نخستین گردهمایی میان‌استانی معاونت دانشجویی و فرهنگی اسفند ۹۴ در بوشهر و دومین گردهمایی نیز در یزد برگزار شد که به استان‌های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان اختصاص داشت.

وی عنوان کرد: با خاتمه کارگاه‌های آموزشی که در ارتباط با مناطق است، یک گردهمایی در تهران خواهیم داشت و آنچه قرار است امسال به مخاطبان منتقل شود، جمع‌بندی خواهد شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی همه امکانات لازم را برای فعالیت گسترده فرهنگی و اجتماعی و ارائه خدمات دانشجویی اعم از برنامه پنج ساله و برنامه راهبردی دانشگاه در حوزه فرهنگی و اجتماعی فراهم است.

وی ادامه داد: پیوست فرهنگی معاونت‌ها نیز در دسترس است و به طور کلی همه آنچه لازم باشد تا مخاطبان سه‌گانه دانشگاه آزاد یعنی دانشجویان، استادان و کارمندان به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بپردازند، فراهم شده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: در واقع برای این که دانشجویان، کارشناسان و مدیران، بیشتر و دقیق‌تر با سیاست‌های کلان دانشگاه آشنا بشنوند، این گردهمایی‌ها و کارگاه‌ها به طور منظم و منطقه‌ای برگزار می‌شود و انتظار ما این است که شرکت‌کنندگان در این برنامه‌ها با دقت به نکاتی که منتقل شود، توجه کنند، بخشنامه‌ها و برنامه‌های راهبردی را دقیقا مطالعه و اجرا کنند.

هاشمی تصریح کرد: برای واحدها اهداف کلی و راهبردها و اهداف عینی را طراحی می‌کنیم و آنها بابد اقدام‌ها را در هر منطقه‌ای متناسب با بافت اقلیمی، خرده‌فرهنگ‌ها، آداب و رسوم، سنت‌ها، زبان، قومیت‌ها و غیره در نظر بگیرند و در قالب آن برنامه‌ریزی مناسب مورد نیاز دانشجویان استادان و کارکنان دانشگاه را طراحی و اجرا کنند.

وی گفت: انتظار این است که پس از برگزاری این گردهمایی و کارگاه‌های آموزشی ، سیاست‌های کلان دانشگاه در همه سطوح از سوی کسانی که مسئول اجرای برنامه‌های مدنظر هستند به‌خوبی اجرا و در چارچوب آن حرکت شود.

عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در پایان نیز اضافه کرد: علاوه بر این، یکی از مهم‌ترین محورهایی که در دستور کار ما قرار گرفته، نظارت و ارزیابی واحدها در زمینه‌های یاد شده است و بر همین اساس ظرفیت و توان بخش‌های مختلف ارزیابی می‌شود و متناسب با داده‌هایی که در اختیار آنها قرار گرفته است، انتظارهای خود را تنظیم خواهیم کرد.