IMAGE634930702173210000.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با بیان این‌که این دانشگاه بزرگترین دانشگاه دولتی در سطح کشور است عنوان کرد: در این دانشگاه حدود ۴۰۰۰ عضو هیأت علمی و ۷۵۰ هزار دانشجو در ۵۲۰ مرکز و واحد در سراسر کشور در حال فعالیت هستند .

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر کریم نجفی در نشست مشترک امضاء تفاهم نامه با سازمان دارالقران با اشاره به ۲۶ نمایندگی در خارج از کشور افزود: این دانشگاه با سطح گستردگی که دارد میتواند زمینه مناسبی جهت ترویج فعالیت های قرآنی در جامعه باشد.

وی گفت: قدیمی‌ترین دانشگاهی که در رابطه با فعالیت‌های قرآنی فعال بوده است به دانشگاه پیام نور برمی‌گردد و ما در سال ۹۳ بیست و نهمین جشنواره ملی قرآن را در استان اصفهان با حضور دستگاه‌های مختلف برگزار کردیم.

دکتر نجفی با اشاره به فرمایشات امام (ره) که فرموده‌اند “دانشگاه و دانشگاهیان می‌توانند سرنوشت کشور را تعیین کنند” افزود: استفاده از حضور ارزشمند دانشجویان در دانشگاه‌ها و پیوند اندیشه‌های آنها با قرآن اهمیت بسیاری دارد.

وی گفت : دغدغه مقام معظم رهبری (مدظله العالی )که همواره بر آن تأکید داشته‌اند و آن بحث محتوایی قرآن است را باید در بین دانشجویان و اساتید دانشگاهها گسترش داده و آنها را با محتوای قرآنی آشنا کنیم .

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور یادآور شد: ما باید از ظاهر قرآن به عمق آن برسیم و بتوانیم سطح زندگی قرآنی را در دانشگاه‌ها و زندگی افراد جامعه پیاده کنیم. ما از سازمان‌ها و نهادهای دانشجویی انتظار داریم که نیازهای دانشجویان را در عرصه مفاهیم قرآنی رفع کنند، چرا که آنها قشر فرهیخته جامعه هستند. ما در هر استانی کرسی‌های آزاداندیشی داریم که می‌توانیم از آنها برای ترویج مفاهیم قرآنی بهره ببریم و امیدواریم امسال که سال اقدام و عمل است بتوانیم به گونه‌ای در مفاهیم قرآنی عمل کنیم که این مفاهیم در سطح جامعه و در بین قشر دانشجویان عملی شود.

مهدی قره‌شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن الکریم نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: ظرفیت‌های قرآنی عظیمی در کشور وجود دارد که بعد از پیروزی انقلاب از نظر کمی و محتوایی گسترش و پیشرفت خوبی داشته است که همه اینها باعث توسعه فرهنگ قرآنی در میان اقشار مختلف جامعه شده است.

وی در ادامه با بیان این‌که «فرهنگ قرآنی در میان دانشگاهیان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است» تصریح کرد: قشر جوان و آینده‌ساز مملکت همگی در دانشگاه‌ها فعال هستند و هر کدام از این‌ها در آینده مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده می‌گیرند که هر چقدر با مفاهیم قرآنی بیشتر آشنا باشند نوع فکر و زندگی آنها نیز قرآنی‌تر می‌شود.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم تأکید کرد: دانشگاه پیام نور از جهت تعداد با جوانان و اساتید زیادی در ارتباط است و قریب به یک میلیون نفر عضو این دانشگاه‌های کشور هستند که اگر آنها را با خانواده‌هایشان جمع بزنیم تعداد زیادی از جمعیت را در برمی‌گیرد. خوشبختانه دانشگاه پیام نور به مسائل قرآنی اهتمام ویژه‌ای داشته و کارها را به صورت جدی در این عرصه دنبال کرده است.

قره‌شیخلو ادامه داد: امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه بتوانیم به جهت توسعه و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها کار خود را آغاز کنیم و تعامل خوبی از نظر موضوعات آموزشی – پژوهشی و تربیت نیروهای قرآنی در این تفاهم‌نامه داشته باشیم. سازمان دارالقرآن تجربیات خود را در اختیار اساتید و دانشجویان این دانشگاه قرار می‌دهد.

وی در ادامه با ارائه درخواستی به مسئولین دانشگاه پیام نور،‌ گفت: امیدواریم بلافاصله بعد از امضای تفاهم‌نامه یک کارگروهی از سوی دانشگاه تشکیل شود و برای مفاد این تفاهم‌نامه برنامه‌ریزی صورت بگیرد. سیاست سازمان بر این اساس است که از یک حجم کمی کار را آغاز می‌کنیم و اگر هر دو طرف از تجربه و فواید کار راضی بودند فعالیت‌ها را گسترش می‌دهیم. با این کار راحت‌تر می‌توانیم امور را مدیریت کنیم تا در مسیر دچار مشکل نشویم. امیدواریم که دانشگاه‌ها در حوزه فرهنگی بتوانند از ظرفیت‌های عظیمی که در اختیار دارند بهره ببرند.