1460550841911_farhangnews_184791-528423-1456552246.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از انعقاد تفاهم نامه همکاری های بین کشور ایران و وزارت علوم با کشور ترکیه خبر داد.

دکتر حسین سالار آملی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به حضور رئیس جمهور در آنکارا گفت: وزیر علوم به تیم رئیس جمهور در آنکارا پیوست تا اقدامات اجرایی لازم برای انعقاد تفاهم نامه بین ایران و ترکیه را در زمینه علمی و فناوری فراهم آورد.

وی افزود: وزیر علوم روز جمعه عازم ترکیه شد و قرار است در تفاهم نامه‌ای که به امضا می‌رسد بستر همکاری گسترده علمی و فناوری فراهم شود.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه ایران و ترکیه نیمی از تولید علمی جهان اسلام را بر عهده دارند اظهار کرد: همکاری علمی و فناوری ایران و ترکیه باعث توسعه فعالیت آنها در زمینه‌های مذکور می‌شود.

سالار آملی در مورد تفاهم نامه‌های بین ایران و ترکیه توضیح داد:‌ تفاهم نامه مذکور در زمینه تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه‌های مشترک است. برای این منظور کارگروه مشترک دو کشور برای عملیاتی کردن تفاهم نامه معرفی شده‌اند.