1422884779170_Rouhollah Vahdati-6.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم‌ با بیان اینکه اتاق‌های فکر نهادهای ارزشمندی برای خدمت به جامعه و کشور بوده که با محوریت دانشگاه‌ها تشکیل شده و نهاد غیردولتی هستند، افزود: ‌اتاق‌های فکر یک سازمان مردم‌نهادند که حلقه اتصال بین نخبگان را ایجاد می‌کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،منطقه گلستان،سید ضیاء هاشمی ، در جلسه اتاق فکر استان گلستان اظهار کرد: استان گلستان سومین استانی است که جلسه اتاق فکر را تشکیل داده و در آن شرکت کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه با بیان اینکه اتاق فکر استان گلستان یکی از اتاق‌های فکر فعال کشور است و در اتاق‌های فکر استان‌های اصفهان و خراسان و کردستان دستاوردهای خوبی کسب کرده‌ایم، اظهار کرد: اساتید و نخبگان علمی که در استان‌ها حضور دارند و سال‌ها با مسائل‌ زندگی کرده‌ و با مشکلات آشنایی دارند‌ از ظرفیت فکری خوبی برخوردار هستند.

هاشمی با بیان اینکه اتاق‌های فکر با منطق علمی و با اتکا به دستاوردهای علمی و مسائل اجتماعی نوعی حلقه وصل بین جامعه و مدیریت جامعه هستند که سبب پیشرفت و بهبود کشور می‌شود، اضافه کرد: ‌در این اتاق‌های فکر به دنبال این هستیم که ایده‌ها و تحلیل بتواند به مصرف برسد و به دنبال یک ساختار ارزشمند در کشور هستیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ، با بیان اینکه موضوع انتخابات و مسایل قومی یک حاشیه قومی را در بر می‌گیرد و چالش‌هایی در جامعه ایجاد می‌کند، ادامه دا‌د: انتخابات می‌تواند در معرض آسیب‌هایی قرار گیرد و یا حتی سبب اعتلای اجتماعی و تقویت الگوی عمومی و افزایش مشارکت نخبگان شود.

هاشمی با بیان اینکه کارهایی که در اتاق فکر در انتخابات انجام می‌شود به صورت سئوالات عالمانه در معرض دید کارشناسان قرار می‌گیرد و نیازها و فرصت‌ها در اتاق فکر شناخته شده و به کاندیداها اعلام می‌شود، اظهار کرد: مشارکتی که اتاق فکر در این مسائل وجود دارد، بحث سیاسی و جانبداری از افراد نیست بلکه سئوالات دانشگاهیان و اساتید و نخبگان برای کاندیداها داده می‌شود.

در ادامه این جلسه جلال کریمی مدیر اتاق فکر استان گلستان نیز گفت: اتاق فکر استان در سال ۹۳ در سراسر کشور تشکیل شد و هدف آن شناسایی مسائل راهبردی هر استان از سوی نخبگان و فرهیختگان، ارائه راه‌حل برای آن‌ها از سوی متخصصان و تبدیل شدن به خوراک استان‌ها پس از بررسی نهایی است.